Міжнародний день ліворуких щорічно відзначається 13 серпня, починаючи з 1993 року. Він присвячений людям, які переважно користуються лівою рукою, і таких у світі близько 10 відсотків населення. І в міжнародний день шульг ми б хотіли розповісти вам історію та традиції цього свята.

Міжнародний день шульг 2017: історія свята

Самий перший день шульги відзначали ще в 1976 році 13 серпня. Тоді ініціаторами цього свята були International Lefthanders.
Але, за іншою версією, вперше це свято відзначали 1992 року за ініціативою британського клубу ліворуких. Створили його, до речі, за два роки до цього.
А масовий рух на підтримку лівші всього світу почалося з 1980 року. Тоді громадськість стала на захист Франкліна Уінборна. Він був звільнений з посади поліцейського, тому що носив кобуру для зброї з лівої сторони, незважаючи на те, що статут наголошував, що кобура повинна бути праворуч.
Міжнародний день шульги покликаний привернути увагу на проблеми всіх ліворуких людей на планеті. Суспільно звертає увагу на те, що дизайнери і продавці повинні враховувати інтереси і зручність для лівшів у всьому: починаючи від елементарних ножиць і закінчуючи іншими, більш важливими речами і товарами.
Учасники британського клубу лівш запропонували дуже цікаву ініціативу. Яка пропонує всім, хоча б один день в році, намагатися все робити тільки лівою рукою. Це покаже громадськості, наскільки незручно може бути лівшам у нашому світі.

Міжнародний день шульг 2017: традиції свята

У Міжнародний день шульг проходить досить багато різноманітних заходів, акцій тощо. Все це покликане звернути увагу громадськості на проблеми, з якими стикаються лівші. Так само, в цей день, британський клуб лівшів пропонує всім, на один день поміняти свою "головну" руку, щоб відчути на собі, наскільки це складно. Нагадаємо, що міжнародний день шульг, щорічно відзначається 13 серпня.

Популярні новини зараз
Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУ Гороскоп на 11 грудня: у цю середу багато чого стане ясно Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації
Показати ще