Як повідомляє УНН з посиланням на сайт МОН, Міністерство освіти і науки України опублікувало проект нової редакції українського правопису і закликає громадськість до обговорення.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗ проектом нової редакції українського правопису можна ознайомитися за посиланням.
МОН оголосило, що: "Українська національна комісія з питань правопису, склад якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №416, пропонує увазі громадськості проект нової редакції Українського правопису, розроблений на фундаменті української традиції правопису з урахуванням новітніх мовних явищ, які все більш поширюються в різних сферах суспільного, наукового і культурного життя. Комісія з правопису виходила з розуміння того, що Український правопис, як правопис будь-якої іншої мови, не може бути вичерпним, він кодифікує основні, найбільш поширені або суперечливі орфографічні положення ".
Всі зацікавлені користувачі і знавці української мови можуть надсилати зауваження та пропозиції до 15 вересня 2018 року на електронну адресу секретаря комісії з питань правопису Лариси Шевченко: larisa_shevchenko@ukr.net.
Міністр освіти Лілія Гриневич назвала першу десятку українських вишів, які в цьому році найчастіше обирали випускники, пише Рoliteka.
"Нинішня система широкого конкурсу діє так, що дає можливість абітурієнтам здійснити свою мрію і вчитися там, де вони хочуть. Результатом цього стало те, що окремі вузи змогли збільшити своє державне замовлення, адже їх вибрали вступники з найвищими балами”, – зазначила міністр під час брифінгу.
Крім того, чиновниця зазначила, що в цьому році за всю історію України кількість випускників шкіл було найменшою.
За словами Гриневич, на противагу думці, що широкий конкурс призведе до того, що всі вступники будуть вибирати лише столичні виші, в топ-10 опинилися шість регіональних університетів: два – львівські, один – дніпровський і ще три – харківські.
Нагадаємо, ідеї українських винахідників завжди викликали захоплення іноземців. Цього разу увагу інвесторів привернув стартап команди Grammarly.
Як повідомляв Знай.ua, стало відомо, що в 2018 році урочисті лінійки в школах, присвячені святу першого дзвоника, пройдуть в Україні і в суботу, 1 вересня, й у понеділок, 3 вересня.
Також Знай.ua писав про те, що полегшити підготовку до 1 вересня батькам можна, скориставшись дієвими порадами знавців. Приміром, Міністерство охорони здоров'я виділило кілька важливих пунктів, які треба врахувати.