Більшість українців частіше не можуть собі дозволити те, чого хочеться. Натомість левова частка доходів іде на харчування, навчання дітей чи, на жаль, лікування. Експерти склали рейтинг витрат української родини.

Про це йдеться у звіті державної статистики.

За офіційними підрахунками, в середньому українська сім'я витрачає на продукти харчування близько 40% доходів. А от на розваги українці можуть собі дозволити витратити всього лише 3% з сімейного бюджету. Так зазвичай люди в нашій країні економлять на відпочинку, розвагах, рідше відвідують кінотеатри та відмовляють собі у задоволенні пообідати в кафе чи ресторані.

Після продуктів найбільше витрат скеровується на оплату комунальних послуг і транспорт.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

Дивіться: Скільки витрачають на харчування жителі Німеччини

Нагадаємо, після здорожчання проїзду в комунальному транспорті Києва, люди масово влаштовують акції протестів владі, організовують своєрідні флешмоби, на кшталт "віддай талончик у тролейбусі іншим пасажирам" тощо.

Як повідомляв Знай.ua, популярний продукт став розкішшю для українців, так молочний кошик українців подорожчав на 2%, тобто на 5,6 гривень.

Також Знай.ua писав, що скоро українці більше витрачатимуть на інтернет та послуги мобільного зв’язку, у тому числі й у маленьких містах та селах. Доступ до мережі в середньому обійдеться у 250 гривень на місяць з'єднання в 100 мегабіт / сек.

Здорожчання цигарок та алкоголю

За підсумками червня цигарки в Україні з фільтром вітчизняних марок подорожчали до 25,32 грн за пачку.

Порівняно з травнем ціни зросли на 80%, свідчать дані Державної служби статистики.

Також підскочили ціни на спиртне. Так, пляшка пива вітчизняних марок об’ємом 0,5 літрів подорожчала на 73 коп. до 14,51 грн. Пляшка вина об’ємом 0,75 л виросла в ціні на 1,6 грн — до 60,41 грн, пляшка горілки об’ємом 0,5 л — на 87 коп. до 81,93 грн.