Натільний хрестик - це не лише символ приналежності до християнської віри, а також особистий оберіг його власника. З цим атрибутом пов'язано багато правил і табу. Які заборони реальні, а які - просто забобони – дізнайтесь із розповіді священика.

Натільний хрестик, який дається людині під час Таїнства Хрещення, і звичайні декоративні хрестики - це дві різні речі. Щоб хрестик став оберегом, його обов'язково треба освятити в церкві.

Чи можна носити натільний хрестик на ланцюжку, а не на шнурку

Так, звичайно, можна! Оберегом є саме сам хрестик, а яким способом він буде кріпитися на шиї - церква не ставить ніяких вимог.

Популярні новини зараз
Нова війна, тепер космічна: астрономи розповіли, як НЛО прилетять боротися за воду Виняток із правил: хто з українців може законно не платити за доставку газу Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Чи можна носити натільний хрестик поверх одягу

Ні, не можна. Саме тому він називається натільним. Це особиста річ, символ віри, і виставляти її напоказ - негоже.

Чи можна дарувати хрестик або обмінюватися ним

Хрестик може бути подарований не тільки хрещеними батьками, родичами, а й іншими людьми. Головне, правильно його освятити. Змінюватися натільними хрестиками теж допустимо - навіть існує такий старовинний звичай: ті люди, які це роблять, стають братами і сестрами у Христі (аналогічно, як хресні батьки хрещеників).

Чи можна носити чужий натільний хрестик

Можна, якщо це подарунок близької людини - і він освячений у церкві. Забобони про чужу енергетику і проблеми не мають під собою ніяких підстав і вважаються єрессю.

Чи можна носити не освячений хрестик

Можна, але тільки як декоративний атрибут. Але це з точки зору віри неправильно - це не розвага, а дуже серйозна річ. Незалежно від того, з чого зроблений хрестик - дерева, металу, золота, подарований або куплений у ювелірному магазині, його краще освятити і правильно носити.

Нагадаємо, священик Ніколо-Угрешского монастиря Діонісій Горовий вбив свою дружину. Подію підтвердив прес-секретар Патріарха Московського і всієї Русі Кирила Олександр Волков.

Як повідомляв раніше Знай.ua, незважаючи на ситуацію в країні чи то погодні умови, є такі речі, що для тисяч українських сімей залишаються обов'язковими та незмінними. Зокрема, це традиційні духовні обряди на кшталт хрестин та вінчання. Знай.ua побували у церквах кількох районів столиці, аби дізнатися цьогорічних цін на проведення цих таїнств.

Також Знай.ua писав про те, що 28 липня в Києві будуть святкувати річницю хрещення України-Русі, і в цей ранок Україна продемонструє єдність всіх церков, що стане досить потужним сигналом. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час зустрічі з делегацією Вселенського патріархату в Києві.