Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Натільний хрестик, який дається людині під час Таїнства Хрещення, і звичайні декоративні хрестики - це дві різні речі. Щоб хрестик став оберегом, його обов'язково треба освятити в церкві.
Чи можна носити натільний хрестик на ланцюжку, а не на шнурку
Так, звичайно, можна! Оберегом є саме сам хрестик, а яким способом він буде кріпитися на шиї - церква не ставить ніяких вимог.
Чи можна носити натільний хрестик поверх одягу
Ні, не можна. Саме тому він називається натільним. Це особиста річ, символ віри, і виставляти її напоказ - негоже.
Чи можна дарувати хрестик або обмінюватися ним
Чи можна носити чужий натільний хрестик
Можна, якщо це подарунок близької людини - і він освячений у церкві. Забобони про чужу енергетику і проблеми не мають під собою ніяких підстав і вважаються єрессю.
Чи можна носити не освячений хрестик
Можна, але тільки як декоративний атрибут. Але це з точки зору віри неправильно - це не розвага, а дуже серйозна річ. Незалежно від того, з чого зроблений хрестик - дерева, металу, золота, подарований або куплений у ювелірному магазині, його краще освятити і правильно носити.
Як повідомляв раніше Знай.ua, незважаючи на ситуацію в країні чи то погодні умови, є такі речі, що для тисяч українських сімей залишаються обов'язковими та незмінними. Зокрема, це традиційні духовні обряди на кшталт хрестин та вінчання. Знай.ua побували у церквах кількох районів столиці, аби дізнатися цьогорічних цін на проведення цих таїнств.
Також Знай.ua писав про те, що 28 липня в Києві будуть святкувати річницю хрещення України-Русі, і в цей ранок Україна продемонструє єдність всіх церков, що стане досить потужним сигналом. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час зустрічі з делегацією Вселенського патріархату в Києві.