Незабаром в Україні втілять ініціативу Кабміну щодо виведення ринку нерухомості із "тіні". Головні зміни очікують тих, хто винаймає житло – поки власники таких квартир не декларують своїх доходів, орендарі досі залишаються фактично безправними.

Зміна місця

Так зване тимчасове житло буде надаватися на період вирішення спірних питань, або поки документи знаходяться на стадії розробки. Більш того, це дозволить недобросовісних власників карати офіційними штрафами у випадку порушень прав, те саме стосується й іншої сторони.

Нові стандарти

Популярні новини зараз
Три знаки Зодіаку, які потраплять у справжню зимову казку: хто купатиметься у святковому настрої, романтиці та гармонії Чого потрібно позбутися перед Новим роком: залиште в минулому ці 5 речей, щоб почати все з чистого аркуша Аліна Гросу розповіла про операції на обличчі та вперше показала себе натуральною: "Мене хтось все одно любитиме" Як відмити темні рукави та кишені у пуховика: 2 способи без прання та хімчистки
Показати ще

Переглянуть також вимоги до квартир. Доведеться заповнити податкову декларацію, де ставить підпис ріелтор, додаючи всю необхідну звітність за договором оренди. Тобто права орендаря та орендодавця автоматично захищені. Краще одразу вказати всі види техніки та наявні меблі, аби потім було легше компенсувати завдані збитки, чи достроково розірвати домовленість.

Якщо за оренду не сплачувати більше 6 місяців, справа може дійти до суду і тоді у власника можуть бути всі шанси на стягнення чималої компенсації та навіть виселення. В цей час квартиру заборонено виставляти на продаж.

Податки та прибутки

Прибуток від здачі нерухомості в оренду обкладається податком (18%) і військовим збором (1,5%): наприклад, квартира за 10 тисяч гривень на місяць додатково тягне за собою приблизно 2 тисячі гривень податків.

Офіційний договір оренди дозволяє квартирантам отримати тимчасову реєстрацію, оформити субсидію в найманому житлі і захистити свої права.

Цікаво, що в більшості країн Європи вимагають підтвердження вашої платоспроможності, крім того одразу оплачується проживання від 3 до 6 місяців та видаються рекомендаційні листи – так звана гарантія "благонадійності" нового гостя.

Дивіться: нові правила оренди житла

Як повідомляв портал "Знай.ua", Київ зайняв лідируючу позицію в антирейтингу цін на нерухомість.