Строки переходу з аналогового телебачення на цифрове перенесли. Кабінет міністрів України прийняв рішення про поетапне вимкнення аналогового телевізійного мовлення з 1 липня поточного року.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє "Урядовий портал".
"З метою забезпечення інформаційної безпеки країни та з урахуванням рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про затвердження Плану поетапного вимкнення аналогового телерадіомовлення від 15.03.2018 року уряд на черговому засіданні прийняв рішення про поетапне вимкнення аналогового телевізійного мовлення з 01.07.2018 року", - йдеться у повідомленні.
Відповідно до урядової постанови "Про внесення зміни до розділу I Плану використання радіочастотного ресурсу України", строк використання радіотехнології аналогового мовлення продовжено.
"Прийняття цього рішення забезпечить безперервність телерадіомовлення на всій території України та конституційне право громадян на безперешкодне отримання інформації", - резюмується у повідомленні.
Аналогове телебачення мали відключити 30 березня 2018 року. Відповідну постанову №563 прийняв у серпні минулого року Кабінет Міністрів України.
Згідно соціологічним дослідженням, сьогодні 25% населення України користується виключно аналоговим телебаченням. Таким чином 4 млн домогосподарств змушені будуть перейти на цифрове телебачення. А для цього потрібно придбати цифрову техніку.
"Чотири мільйони приймачів треба замовити в Китаї, виготовити, завезти в країну через три океани, продати населенню. Щоб вирішити цю задачу, і не до 30 березня, а хоча б до 30 грудня 2018 року треба вже зараз розгорнути інформаційну компанію, а відповідальним держорганам провести активний діалог з компаніями постачальниками телевізійного обладнання в Україну", – зазначив Олександр Гутовський, український політолог, ведучий програми "Гроші".
Епоха аналогового, або простими словами, антенного телебачення, вже давно минула. У 2006 році Україна разом зі всім світом підписала у Женеві старому мовленню вирок і проголосила курс на новітнє – цифрове - телебачення.
Але для того, щоб насолоджуватися новим ТБ, треба повністю вимкнути те, що працює у нас зараз. Найбільше відключення аналогового мовлення вдарить по малозабезпеченому населенню із сіл та містечок.
Дивіться: що чекає на українців після відключення аналогового телебачення
Як повідомляв портал "Знай.ua" 13 жовтня 2017 року вступив в дію закон про мовні квоти на телебаченні. Відтепер, 75% всіх передач і фільмів повинні провадитися виключно державною мовою.