У четвер, 14 червня відзначається Всесвітній день донора крові на честь людей, які добровільно здають кров заради порятунку чийогось життя. Виявилося, що здавати кров не тільки потрібно, але і корисно для організму.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДень донора був заснований на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я в 2005 році. Переливання крові допомагає врятувати тисячі життів щодня, а потреба в ньому за життєвими показниками може торкнутися людини будь-якого віку, статі та національності. Вона потрібна важкохворим, які потрапили в аварії і стали жертвами стихійних лих.
Кожен рік День донора проходить під певним гаслом. У 2018 девіз такий: "Подумай про інших. Здай кров. Поділися життям". Добровільна здача крові вважається справою благородною і найбільша кількість донорів проживає в країнах з високим рівнем доходу.
Медики відзначають, що, здаючи кров, можна принести користь не лише суспільству, а й власного організму. Так, регулярна здача крові робить сильніший імунітет, стимулює запуск процесів регенерації і відтворення крові. Тобто фактично відбувається омолодження організму.
Донорство вважається профілактикою серцево-судинних захворювань, адже позбавляє від надлишку крові, який створює навантаження на серце. Медична статистика це підтверджує.
Донори, які регулярно жертвують свою кров, живуть в середньому на 7 років довше, підвищуючи не тільки тривалість, але і якість власного життя. Завдяки регулярній процедурі людина відчуває себе бадьоріше, енергійніше і молодше.
Україна відстає від світових показників донорства крові. У середньому відзначається 13 донацій на 1000 жителів при тому, що нормою є 33 донації. Однак у цьому питанні відзначається позитивна динаміка, адже донорів крові щороку реєструється все більше.
Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" щорічно 14 червня в різних країнах світу відзначають Всесвітній день донора крові (World Blood Donor Day).