Сезон холодів вже близько і сезон застуд також не за горами. Багато українців намагаються вберегти себе та своїх рідних від хвороб. Однак не всі методи, до яких вдаються громадяни, ефективні та правильні.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідомий педіатр Євген Комаровський розповів основні правила профілактики грипу та ГРВІ, пише Clutch.
Скупчення людей
Менше людей - менше вірусів. Уникайте людних місць. За потреби не ходіть по торгових центрах, особливо з дітьми, яких батьки люблять залишати в дитячих кімнатах, де гігієна приміщення не в найкращому стані, та й контакт з дітьми зайвий раз також небезпечний у сезон застуд.
Краще прогуляйтесь на вулиці та подихайте свіжим повітрям.
"Концентрації вірусів під відкритим небом в тисячі разів менше, ніж в будь-якому приміщенні, будь то квартира, шкільний клас або вагон метро".
Тримайте дистанцію
Уникайте близького контакту з людьми. Так у вас буде менше шансів заразитися.
"Побачили (почули) людини з ознаками ГРВІ (кашель, чхання, нежить, закладений ніс) - тримайте максимально можливу дистанцію".
Руки – джерело інфекції
Поменше рукостискань. Використовуйте рукавички, коли змушені братися за що-небудь в громадських місцях. Особлива увага - дверні ручки скрізь і поручні в міському транспорті.
Частіше мийте руки або користуйтесь вологими серветками та дезінфікуючими засобами.
Громадські місця
Будьте обережними при відвідуванні дитячих садків, шкіл, а також поліклінік. Якщо ви йдете туди зі здоровою дитиною – сто разів подумайте та залиште малечу на когось із рідних вдома.
Вологе прибирання
Вірусні частинки годинами і цілодобово зберігають свою активність в курному, сухому, теплому і нерухомому повітрі. Тому частіше влаштовуйте вологе прибирання, регулярно провітрюйте кімнати, особливо на ніч. Та за можливості не перегрівайте приміщення.
Температура для приміщення має бути в межах 16-22 градусів, а вологість повітря – 40-70%. Якщо прохолодно, краще одягтися.
Особиста гігієна
Зволожуйте слизові оболонки дихальних шляхів. Застосовуйте для введення в носові ходи краплі або аерозолі на основі сольових розчинів (чим більше людей навколо - тим частіше). Полощіть рот звичайною водою. Найпростіший сольовий розчин можете приготувати самі: 1 чайна ложка солі на 1 літр кип'яченої води.
Памятайте
- маска не рятує здорового і її не треба носити здоровому - її надягають на хворого і таким чином злегка зменшують його заразність;
- ліків, що зменшують ймовірність ГРВІ, не існує;
- ймовірність ГРВІ зменшують повноцінне харчування, активний спосіб життя, можливість виспатися, посмішка і гарний настрій.
Доктор Комаровський про віруси
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", в МОЗ розповіли, які препарати не допомагають при лікуванні грипу.