У селі Дрозди Білоцерківського району на Київщині місцеві жителі знайшли гриб-дощовик вагою 17.75 кілограма.

"Ми вважаємо, що цей гриб — найбільший зі знайдених в Україні", — прокоментували селяни.

Однак у Національному реєстрі рекордів України повідомили, що заявка на реєстрацію знахідки не надходила. При цьому в організації зазначили, що раніше зафіксовані гриби-рекордсмени були менших розмірів.

"Ми бачили цю інформацію. Але, на жаль, цього велетня не було внесено до Національного Реєстру Рекордів. Заявка на таку реєстрацію не надходила", — повідомила керівниця реєстру Лана Вєтрова.

Популярні новини зараз

"Данилко одружився": мама Вєрки Сердючки зняла баян з голови і хизується обручкою з букетом

"Холостячка" Злата Огнєвіч показала, з ким проводить вечори: красунчик любить лизати

Циклон імені Фаїни Раневської обрушиться на Україну, мороз скакне до -5-7 градусів: синоптик Діденко поділилася прогнозом

Святослава Вакарчука запідозрили у таємних зв’язках із лідером гурту Go_A Катериною Павленко: "Епічно!"

Показати ще

Раніше "Знай.ua" писав про те, що рясні дощі цього року подарують гарний врожай грибів. Багато грибників знають, де злачні місця. Для тих, хто не знає про такі, спеціалісти вирішили розповісти, де їх знайти.

В українських лісах можна знайти близько двох сотень їстівних грибів, але найпопулярнішими серед грибників – лише 20.

"Це делікатес дуже смачний, але підступний, - зазначив еколог, керівник турклубу "Гряда" Петро Тестів. - Щоб не отруїтися, потрібно брати тільки ті, в їстівності яких впевнений на всі 100%. Важливо пам'ятати, що отруйними бувають не тільки мухомори і поганки, а й гриби-двійники або "ложні" гриби, які дуже схожі на білі, опеньки, лисички, маслюки та інші", пише aif.ua.

За його словами, лісові гриби як губка вбирають в себе всю гидоту з навколишнього середовища. Тому варто враховувати те, як далеко грибниця від промислових підприємств та автошляхів.

У сухе літо гриби ростуть ближче до стовбурів дерев, а коли літо дощове - подалі від них. Білі гриби ростуть сім'ями, часто їх "сусідами" бувають мухомори і мурашники.

Найпопулярніші грибні місця в Україні

Біля Києва - це село Нижча Дубечня, село Миколаївка, сел. Клавдієво. Грибники також їдуть в ліс в напрямку Ясногородки і Лютежа. Найближчі від Києва - ліси в напрямку Обухова.

У Вишгородському напрямку в районі Бородянки вздовж річки Здвиж, в районі сіл Катюжанка, Мірча і Димер можна знайти лисички.

У житомирських лісах гриби водяться в районі сіл Слобідка, Висока Піч, Перлявка, Оліївка, Білокоровичі. До грибних місць зараховують також Радомишль, Коростишів, Малин.