Зовсім скоро на Землю впаде радянська станція, яку запустили до Венери. Ця станція запущена невдало і аварії не уникнути.

Таку заяву зробив Відомий російський астроном і історик космонавтики Павло Шубін. Він звернувся до влади із застереженням і розповів про наслідки радянських експериментів, - пише "Gazeta.ua".

За словами Шубіна, експерименти зі станціями здійснювали ще у 70-х. Тоді в 1972 році в космос відправилася станція "Венера-8".

31 березня СРСР зробив спробу запуску її "близнюка", але на етапі роботи розгінного блоку, який з навколоземної орбіти повинен був вивести станцію на міжпланетну траєкторію польоту, стався збій і двигун вимкнувся. Станція разом з розгінним блоком залишилася на витягнутій орбіті, обертаючись навколо Землі. Щоб не повідомляти про невдачу, замість назви "Венера-9" апарат отримав назву "Космос-482". У свою чергу "Венера-8" здійснила посадку на поверхню планети і вперше в світі передала наукову інформацію про її поверхні.

Популярні новини зараз
Залишилися тижні: в Україні пенсіонерам збільшать виплати поза графіком індексації Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40%
Показати ще

Тепер же, переконує Шубін, сумнозвісна "Венера-8" полетить назад до Землі у найближчі кілька років.

За його словами, після запуску станція разом з розгінним блоком залишилася на орбіті з параметрами 220 км на 9800 км, а за минулі півстоліття втратила близько 7400 км, знизивши апогей (найвищу точку орбіти) до 2400 км.

Фахівець не може сказати, де саме впаде аварійна станція, але ймовірно це буде між 52 градусами північної та 52 – південної широти.

Що ми знали про Венеру

Венера обертається навколо Сонця швидше, ніж Земля, але при цьому вона на диво повільно обертається навколо своєї осі. Навколо Сонця Венера робить оберт за 225 днів, а оберт навколо своєї осі вона робить за 243 земних дня. Таким чином, рік на Венері коротше дня.

Дивіться: Радянські космічні експерименти. Що він днас приховали

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", 21 липня далекого 1969 року астронавт Базз Олдрін ступив на поверхню Місяця. Олдрін вважає, що ми найближчим часом обов'язково повинні повернутися на Місяць і перетворити його на перевалочний пункт перед численними подорожами на Марс.