Відмовитися від улюблених, але шкідливих продуктів дуже складно. Хоча для цього вам не потрібна допомога спеціаліста – можна легко вирахувати для себе правильний раціон, визначити калорійність і скористатися перевіреними порадами.

Правильне харчування повинно бути не тільки помірним і регулярним, але і різноманітним, тобто охоплювати всі ті продукти рослинного і тваринного походження, які містять незамінні сполуки (ті що не утворюються в тілі людини самостійно).

Калорійність раціону

повинна бути прив‘язана до енерговитрат, тобто покривати мінімум необхідного (основний обмін) та робочу надбавку (залежить від виду діяльності). З віком калорійність добового раціону повинна знижуватися в основному за рахунок тваринних жирів і вуглеводів (хліб, картопля, цукор).

Популярні новини зараз
Екстрасенс Макс Гордєєв розкрив, хто насправді винен у конфлікті України та Польщі Українку оштрафували на 15 тисяч через скаргу на гнилу пломбу, але водоканал про це пошкодував Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно Українцям назвали суми майбутніх пенсій: із мінімальною та середньою зарплатою
Показати ще

5-разове харчування

Нерегулярний прийом їжі призводить до порушення травлення. Найбільш раціональним є 5-разове харчування, приблизно в один і той же час.

Їжте повільно

Не дарма батьки в дитинстві жартували: "не поспішай, подавишся". Намагайтеся відволіктися від думок про роботу, про справи, не слід вести серйозних розмов, читати або дивитися телевізор.

Відмовитися від їжі всухом'ятку

Рідкі страви, приготовані на м'ясних, рибних, овочевих і грибних відварах, сприяють виділенню шлункового соку. Першу страву можна супроводжувати основною з м'яса, риби, круп, картоплі та ін.

Розвантажувальний день:

1 день в тиждень робіть розвантажувальним. Якщо це важко, то хоча б 1 або 2 дні в місяць. У розвантажувальні дні нормалізується робота травної системи.

Таблиця калорійності найпопулярніших продуктів

Основні правила здорового харчування

Дивіться: правила здорового харчування

Нагадаємо, вчені знайшли корисне джерело вітамінів.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Супрун розвінчала популярний міф про дієти.

Також "Знай.ua" писав, жінкам підказали, як схуднути за 9 днів.