Рівно 16 років тому, 27 липня 2002 року в Україні відбулася одна з найсумніших трагедій - авіакатастрофа у Скнилові Львівської області.

У той день на авіашоу, яке присвятили 60-річчю 14 авіаційного корпусу під час виконання фігури вищого пілотажу, винищувач Су-27 ВПС України впав прямо на натовп глядачів. Тоді загинули 77 осіб, з них – 28 дітей. Постраждали ще 250 людей. Про це пише "Обозреватель".

Пілоти вищої категорії Володимир Топонар і Юрій Єгоров повинні були продемонструвати фігури на Міг-29, однак літак не зміг вилетіти до Львова.

Довелося його замінити на СУ-27. Пілоти намагалися на низькій висоті виконати полупетлю. Літак спочатку зачепив дерево, потім крилом землю, кілька разів перекинувся і влетів у натовп, після чого вибухнув і загорівся. Пілоти Топонар і Єгоров встигли катапультуватися вже після контакту з землею і зазнали лише незначні пошкодження в результаті перевантаження під час катапультування.

Розслідування та суд

Відразу ж після катастрофи президент України Леонід Кучма всю провину за трагедію поклав на військових, звільнивши з посади головнокомандувача ЗС України генерал-полковника Віктора Стрельникова.

Вже 6 вересня 2002 року були опубліковані результати розслідування комісії Міністерства оборони України.

Як показало розслідування, незадовго до авіашоу підготовлений до нього "Міг-29УБ" був замінений на "Су-27УБ", заправлений на три тонни великою кількістю пального, в результаті чого командир літака Володимир Топонар неправильно оцінив вагу літака і допустив небезпечне зближення з землею, недостатнього для набору висоти у критичний момент.

Крім того, були порушені правила проведення подібних заходів, які забороняли польоти над територією, де знаходилися глядачі.

За версією Топонаря, причиною аварії став несподіваний недобір потужності лівим двигуном літака, в результаті чого він не вийшов з піке, і нахилився на один бік.

Нагадаємо, чемпіон світу загинув у страшній авіакатастрофі.

Як повідомляв Знай.uа, в мережі оприлюднили ролик запуск двох ракет Patriot з сирійського літака, який потрапив у повітряний простір Ізраїлю.

Також Знай.uа писав, в мережі з'явилися нові кадри авіакатастрофи, яка сталася 10 липня в Південно-Африканській республіці.