Анна Сінькова, яку заарештували за те, що вона смажила яєчню на "вічному вогні", звернулася до Європейського суду з прав людини і домоглася виплати компенсації від України: тут вирішили, що дівчину заарештували незаконно.

Рішення суду опубліковане на офіційному сайті у вівторок, 27 лютого.



У грудні 2010 року Сінькова брала участь у перформансі, під час якого декілька людей смажили яєчню і сосиски на "вічному вогні" на могилі Невідомого солдата в Києві. Пізніше вона опублікувала відповідний ролик на Youtube, а за деякий час її заарештували за звинуваченням у хуліганстві.

Сінькова провела під арештом три місяці, з 29 березня по 17 червня 2011 року, а згодом суд визнав її винною в оскверненні могили і засудив до трьох років умовно. Ще в 2011 році дівчина поскаржилася у ЄСПЛ на порушення її прав в декількох випадках. Вона вважала незаконним її початковий арешт; поскаржилася на те, що вона залишалася за гратами навіть після того, як термін арешту минув; осуд вона вважала порушенням права на свободу слова; і вся справа, на її переконання, мала ознаки політичного переслідування.

Популярні новини зараз
Нові тарифи на воду для трьох категорій споживачів: як зміняться платіжки Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще


ЄСПЛ у своєму рішенні від 27 лютого відхилив скаргу Сінькової по ключових пунктах. Суд не побачив достатніх аргументів на користь того, що це політичне переслідування. Окремо наголошується, що засудження за наругу над похованням не можна вважати обмеженням свободи слова.

"Суд не може погодитися з твердженням заявника про те, що її поведінка на меморіалі не є зневажливою тим, в честь кого цей пам'ятник було зведено", - йдеться, зокрема, в рішенні. Суд, серед іншого, зазначив, що "вічний вогонь" - це не "просто газ", як на тому наполягала заявниця. Також Страсбурзький суд не знайшов порушень у первісному арешті дівчини.



У той же час той факт, що її тримали в СІЗО майже місяць після того, як термін арешту закінчився (а після того держава жодним чином не відшкодувала дівчині втрати через це), став достатнім приводом, щоб стверджувати про порушення Україною Європейської конвенції з прав людини. Через цей епізод Україна зобов'язана виплатити Сіньковій компенсацію в сумі 4000 євро.



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що в українському місті вже вдруге за місяць знесли пам'ятник великому письменникові і поетові Тарасу Шевченку.