Тепловий удар - це потенційно серйозне захворювання, коли людина довгий час знаходився на вулиці при високій температурі і на відкритому сонці. Він викликаний сильними сонячними променями.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВажкий тепловий удар небезпечний для життя і є невідкладним, щоб звернутися за медичною допомогою. Це відбувається, коли температура тіла людини стає небезпечно високою.
Фактори ризику теплового удару:
Ризик зростає після досягнення температури 26 ° C або більше, тому зверніть увагу на прогноз погоди і пам'ятайте, що в тіні все одно ваше тіло може перегрітися.
Інші фактори ризику включають:
Вік - дорослі старше 75 років, діти і діти у віці до 4 років, пристосовуються до більш повільного нагрівання.
Хронічна хвороба, включаючи хвороби серця, легенів або нирок.
Діабет - люди з діабетом можуть особливо сильно недооцінювати свій ризик під час спеки.
Фізичні вправи під палючим сонцем.
Алкоголь
Недостатня вага або надмірна вага
Наявність високого кров'яного тиску
Ходіння під відкритими променями і при високій температурі повітря без одягу і головних уборів.
Деякі ліки - в тому числі антигістамінні, діуретики, бета-блокатори, антипсихотики
Наркотики.
Симптоми теплового удару:
Першими симптомами є пульсуючий головний біль, нудота, іноді бувають, запаморочення, м'язові спазми, спрага, прискорене серцебиття, помутніння в очах, біль в тілі, періодично кидає в холод потім в жар, підвищена температура.
Симптоми можуть розвиватися швидко, протягом декількох хвилин або протягом декількох годин або днів. Тепловий удар діагностується, спостерігаючи ознаки і симптоми того, хто піддався впливу екстремальних температур.
Лікування теплового удару:
Лікування включає зниження температури тіла людини. Якщо ви помітили, що почалися судоми, втрата свідомості, тоді без медичної допомоги вам не обійтися. У той час, коли медики будуть направлятися до вас, хворого потрібно покласти на ліжко в прохолодне приміщення, щоб його тіло остигало. Не можна хворого поміщати під прямий холодне повітря від кондиціонера.
Змочіть кілька рушників і покладіть їх на тіло або пакети з льодом, але стежте за тим, щоб тіло сильно не переохолоджуватися. Дайте хворому води і як можна більше, щоб позбавити організм від зневоднення.
Запобігання теплового удару:
Звичайно, краще запобігти тепловий удар, ніж потім реанімувати потерпілого. Тому намагайтеся не перебувати на сонці в межах часу з 11 до 15 годин. Носіть легкий одяг, який дає можливість тілу дихати, захищайте голову від прямих сонячних променів завдяки головним уборів, збільште денну норму споживання рідини. Не робіть ніяких фізичних навантажень в сильну спеку і під впливом прямих сонячних променів. Щоб зберегти будинок в прохолоді, закривайте штори на вікнах під час сильної сонячної активності. Як можна частіше приймайте контрастний душ, щоб дати можливість тілу охолонути.
Раніше портал "Знай.ua" розповів про те, що кокосове масло може захистити шкіру від сонячних ультрафіолетових променів, які викликають зморшкуватість, коричневі плями і підвищують ризик виникнення раку шкіри. Фактично, одне дослідження показало, що масло блокує близько 20% ультрафіолетових сонячних променів. Однак майте на увазі, що воно не забезпечує такий самий захист, як звичайний сонцезахисний крем, який блокує близько 90% ультрафіолетових променів. Інше дослідження показало, що кокосове масло має коефіцієнт захисту від сонця (SPF) 7, який як і раніше нижче мінімального, рекомендованого в деяких країнах.