Держкомтелерадіо пропонує економічні санкції до юридичних осіб РФ, які систематично виробляють і поширюють видання антиукраїнського змісту. Про це повідомляє прес-служба відомства, протягом 2015-2018 років здійснюється постійний моніторинг сфери книгорозповсюдження з метою виявлення друкованої продукції, зміст якої суперечить українському законодавству.

За результатами моніторингу Держкомтелерадіо склало перелік книжкових видань, зміст яких спрямовано на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

У список потрапили 172 видання від 35 видавництв. Це, зокрема, такі російські видавництва, як "Алгоритм", "Книжковий світ", Центрполіграф, "Ексмо", "АСТ", "Віче" та інші.

Популярні новини зараз
Заступник командира "Азову" записав термінове відео: про фейки окупантів та спецоперацію СБУ ліквідувала масштабну схему розкрадання допомоги для ЗСУ: бронежилети продавали у популярній мережі Пенсіонер врятував життя 1800 українцям, яких наздогнала війна: "Божа рука" Kalush після перемоги на "Євробаченні" вдруге підкорив серця українок своїми почуттями до дівчини: "Цей закоханий погляд"
Показати ще

Крім того, зазначають у відомстві, моніторингом виявлено значну кількість веб-сайтів, які пропонують до продажу вищевказану літературу в паперовому або електронному вигляді, а також надають можливість прочитання цих книг в режимі онлайн.

"З метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України і у відповідності зі статтею 5 закону україни "Про санкції" Держкомтелерадіо пропонує винести на розгляд Ради національної безпеки і оборони України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до юридичних осіб Російської Федерації, який продукує і поширюють на території України видавничу продукцію антиукраїнського змісту", – додали в прес-службі.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", в Україні, незважаючи на конфлікт з Росією, не слід забороняти вивчення російської літератури, в тому числі таких письменників, як Лев Толстой чи Федір Достоєвський, але їх потрібно вивчати набагато менше.

Але, підкреслив він, вивчення світової літератури не повинно зводитися тільки до російської, як це в основному було за часів Радянського Союзу.