В Україні заборонили реалізацію, зберігання та застосування знеболюючого препарату "Ренальган-Біолік".

Таким чином, за рішенням влади всі аптеки повинні знищити цей препарат або повернути його виробнику. Про це повідомляє УНН.

Прес-служба Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками уточнила про наступну необхідність: "Заборонити реалізацію, зберігання та застосування лікарського засобу" Ренальган-Біолік "розчин для ін'єкцій 2 мл або 5 мл в ампулах №5, № 10 в пачці українського виробництва".

Варто згадати, що даний препарат використовується для симптоматичного лікування больового синдрому при спазмах гладкої м'язової тканини внутрішніх органів.

Популярні новини зараз
"Земля затремтить під ногами": ясновидець Герман побачив точний рік перемоги України "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків
Показати ще

До слова, влада Норвегії збирається залучити до програми лікування від наркозалежності своєрідні методи – хворим будуть видавати героїн. Про це повідомив міністр охорони здоров'я країни Бент Хойї.

Чиновник вже звернувся в управління охорони здоров'я країни з проханням скласти список найбільш підходящих кандидатів для участі в програмі лікування з використанням героїну.

"Ми хочемо допомогти залежним людям, до яких важко достукатися, тим, хто не підпадає під дію реабілітаційної програми, і хто може зазнавати труднощів при (стандартному - ІФ) лікуванні", - пояснив він.

Припускають, що уряд може ввести в експлуатацію нову лікувальну практику в 2020 або 2021 році. Хойе раніше виступав за більш лояльне ставлення уряду до людей, що страждають від наркозалежності.

"Ми повинні проявляти повагу по відношенню до залежним людям і йти їм на зустріч за допомогою охорони здоров'я, а не карати і засуджувати їх".

Цікаво, що саме Норвегія стала першою скандинавською країною, яка проголосувала за декриміналізацію заборонених речовин.

"Це знак серйозних змін. Нам потрібно витратити багато сил, щоб переключитися з покарання на допомогу", - заявив представник соціалістів Ніколас Вілкінсон.

Нові правила набудуть чинності не відразу. Спочатку владі Норвегії належить розробити закони, які регулюватимуть зберігання наркотичних речовин. Згідно з даними Європейського центру моніторингу наркозалежності, у 2017 році 8,6% норвежців у віці від 16 до 34 років вживали марихуану, 2,2% - кокаїн, 1,2% - MDMA. Першою декриміналізацію наркотиків оголосила Португалія у 2001 році. Скептики прогнозували зростання наркозалежності в країні, проте вийшло інакше.

У період з 2001-го по 2012 рік смертність від передозувань в Португліі скоротилася з 80 до 16 випадків на рік, а кількість нових випадків зараження ВІЛ через шприц - з 1016 до 56. Такі зміни соціологи пов'язують з тим, що наркомани, які перестали боятися кримінального переслідування, стали частіше звертатися за допомогою.

Нагадаємо, у вівторок, 21 серпня, в Україні офіційно заборонили продавати і використовувати популярний антисептичний засіб "Етанол 96".

Як повідомляв Знай.ua, держслужба з лікарських засобів і контролю за наркотиками ввела заборону на антисептик "Етанол 96", який застосовується для дезінфекції рук.

Також Знай.ua писав про те, що в Україні заборонили реалізацію, зберігання та застосування 68 лікарських препаратів, 43 із яких виготовлені в Росії.