Сьогодні вранці, 26 червня, співробітники СБУ спільно з поліцією нагрянули з обшуками на Південно-Українську АЕС.

Дозвіл на проведення видав Центральний районний суд м.Миколаєва в рамках розслідування кримінальної справи, порушеної за ст. 191 КК України - "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем".

Як вдалося з'ясувати, група відповідальних працівників АЕС підозрюється в злочинній змові з посадовими особами приватного підприємства у м.Дніпро. Як виявилось, у результаті змови на Південно-Українську АЕС здійснювалась поставка кабелю для систем безпеки реакторів № 2 і 3. При цьому замість кабелю, передбаченого регламентними нормами, закуповували набагато дешевший аналог. Дешевий кабель поставлявся разом з фальшивим маркуванням. Грошову різницю від закупівель працівники АЕС і приватного підприємства ділили між собою.

За висновком експертів, заміна передбаченого регламентними нормами кабелю могла вплинути на штатну роботу систем безпеки реакторів.

Популярні новини зараз
Заробити не вдалося: пораненим "лнрівцям" діагностують виразку та остеохондроз Донька Володимира путіна Катерина Тихонова народила дитину від Зеленського, вже прилетіли до Москви - німецькі ЗМІ По одному кожні два дні: путінське вторгнення забрало життя 42 російських полковників Kalush після перемоги на "Євробаченні" вдруге підкорив серця українок своїми почуттями до дівчини: "Цей закоханий погляд"
Показати ще

Обшуки також проводяться в приміщеннях і особистому транспорті фігурантів справи на території Миколаївської, Херсонської та Київської областей.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що високопоставлені співробітники КДБ не один раз попереджали керівництво СРСР про порушення під час будівництва Чорнобильської АЕС. Про це повідомляє видання "Радіо Свобода".

У липні 1973 року керівництву країни надходила доповідна записка про "порушення технічних норм". Зокрема, згадувалося використання бетону не тієї марки і армування арматурою із сталі низьких марок. Були проблеми з електрозварюванням.

У грудні 1978, надійшов звіт на ім'я начальника управління КДБ УРСР у Києві та Київській області генерал-майора Вакуленко М. К.

"При будівництві ІІ блоку ЧАЕС мають місце факти порушень технологічних норм ведення будівельних і монтажних робіт на окремих ділянках, які призводять до аварій і нещасних випадків, а надалі при експлуатації реактора можуть призвести до надзвичайних подій. Є факти, коли окремі керівники свідомо йдуть на грубі порушення технологічних норм ведення будівництва, думаючи тільки про те, щоб якнайшвидше здати об'єкт, не піклуючись його майбутнім і можливими трагічними наслідками", – сказано в документі.