Маленька українка Іринка Химич має рідкісну хворобу – вона стрімко старіє через генетичний збій. Дівчинці лише 7 років, але її організму вже майже 60. Таких випадків за всю історію людства нарахували не більше двох сотень, а в Україні він єдиний.

Унікальну стоматологічну операцію провели єдиній на всю Україну дівчинці з прогерією. У неї до букета болячок додалися температура, втрата апетиту, а ще зубний біль. Його дитина відчуває вдесятеро сильніше, ніж звичайні пацієнти.

Звичайний прийом у стоматолога для Іринки, як і будь-яке інше зайве хвилювання, може стати причиною загострення хвороби. Ризики такі великі, що єдина клініка на країну взялася за її зуби.

Дитину ввели у наркоз, але навіть це непросто – надто вузькі дихальні шляхи ускладнюють процес. Все відбувається в операційній, лікарі надзвичайно обережні.

"Будь-яке надмірне зусилля може призвести до навіть перелому щелепи. Тому ми мусимо поводитися дуже-дуже делікатно з нею", - пояснив хірург-стоматолог Ігор Прощин.

Популярні новини зараз
В Україну завезли небезпечну броколі, просочену отруйною речовиною: у магазинах дивіться в обидва Український аналог Impala: як виглядає один із найстильніших "Запорожців", мрія автомобіліста Цей документ патрульні не мають права вимагати: який штраф можна сміливо оскаржити Поки українці гинуть від наслідків теракту рф, Червоний Хрест допомагає росіянам: "Організація-нікчема"
Показати ще

Зміни в організмі дитини батьки почали помічати, коли Іринці виповнилось три рочки. Але те, що її біологічний годинник зламався, навіть лікарі не одразу зрозуміли. Іринка така одна в Україні, а батьки з хворобою залишились сам на сам.

"Немає лікарів, які б взялися за настільки рідкісне захворювання. Інформація з Інтернету, з американських сайтів. З наших нічого немає", - каже мама Діна Химич.

Вона сама веде історію хвороби своєї дитини – все, що відбувається з організмом дівчинки, записує в щоденник. Кожного дня батьки борються за її життя, але крихітна дівчинка важить лише 11 кілограмів.

Попри те, що ліків від недуги немає, а діти з прогерією зазвичай помирають у 15-річному віці, мати не втрачає надії. Єдине місце, де вивчають цю хворобу – американський Бостон, і туди мама з малою збираються летіти, аби все ж знайти вихід і врятувати дівчинку.

Нагадаємо, вчені Кембриджського університету знайшли спосіб загальмувати передчасне старіння у хворих на прогерію.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 100 років тому в США був зафіксований один з перших офіційно підтверджених випадків захворювання на так званий іспанський грип.

Також "Знай.ua" писав про історію моторошної хвороби - фосфорний некроз щелепи, який у XIX столітті був професійним захворюванням співробітників сірникових фабрик.