У 2018 році в прокат вийде гостросюжетний фільм "Екс" про боротьбу українських націоналістів у 1932 році з поляками. Зокрема, сюжет стрічки будується навколо одного дуже показового епізоду на поштовому відділенні Львівщини.

За сюжетом дія розгортається в маленькому селищі Городок Львівської області. Режисер Сергій Лисенко підкреслює, що картина заснована на реальних подіях. Примітно, що прем'єра фільму вже відбулася на Міжнародному фестивалі у столиці Литви Вільнюсі.

"Зібралися кілька ідейних хлопців, які прагнули звільнити Галичину від поляків", - пояснює режисер.

Дія відбувається в 1932 році, коли члени націоналістичної Української військової організації розробили операцію "Екс" (від "експропріація") за пограбування поштового відділення. Отримані гроші вони хотіли витратити на розвиток антипольського повстанського руху. Її учасники були заарештовані і страчені.

Популярні новини зараз
83-річна пенсіонерка заборонила своєму 37-річному чоловікові інтим із нею: "Я не в такій формі, як раніше" Як подавати заявку на субсидію з грудня: українцям пояснили нові правила ПриватБанк попередив власників кредитних карток про зміни: набули чинності нові умови 3400 гривень в одні руки: як українцям отримати допомогу на ліки, їжу та проживання
Показати ще

"Гучним крадіжкою вирішили заявити про існування українських націоналістів на Львівщині. Операція, яка планувалася як безкровна, перетворилася на бійню. Через невмілість охоронців загинули мирні люди", - зазначає Лисенко.

Сценарій до фільму був написаний лауреатом премії "Коронація слова" Ярослав Яріш, який зацікавився сюжетом під час перебування в журі.

"Сподобалася історія - динамічна, неоднозначна, персонажі різнопланові, - говорить Сергій Лисенко. - Бачимо, що національну революцію творять зовсім різні люди. Провів паралелі з сучасністю. Вирішив, що фільм про українських самураїв. У кодексі самураїв Бусідо написано, що шлях воїна - це шлях смерті. "Екс" - історія про людей, які у будь-який момент готові пожертвувати життям заради України", - розповідає Яріш.

Зазначається, що саме поштове відділення 1930-х років відтворювалося з історичних фотографій і малюнків. Все, від костюмів, до телеграфів і телефонів відповідає періоду того часу.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" у Великобританії продадуть Aston Martin DB5 знаменитого літературного і кіношного агента спецслужб - Джеймса Бонда.