Незабаром українські школи обзаведуться групами продовженого дня і для учнів з особливими потребами, а розділяти вихованців будуть за віком.

Відповідне рішення міститься в проекті відповідного наказу Міністерства освіти, передає "Сегодня".

"Ми підготували порядок, який відповідає вимогам часу і враховує потреби як усіх дітей, так і навчальних закладів", - розповіла кілька днів тому глава відомства Лілія Гриневич.

Вона також додала, що документ має схвалити Міністерства юстиції. Щоб закон запрацював, стару постанову про групу продовженого дня вже скасували.

Популярні новини зараз
Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Українцям готують тарифний удар після опалювального сезону Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень
Показати ще

Так, в новому документі говориться, що різниця між учнями на групі подовженого дня повинна бути не більше двох років: раніше була допустима різниця в чотири роки. Варто зазначити, що нововведення торкнеться тільки міських шкіл, а в сільських все поки що залишиться як раніше.

Першокласники позбудуться примусової тихої години, але в цілому можливість поспати буде передбачена. Також на учнів чекає часовий ліміт на підготовку домашнього завдання: в цілому не більше години. Раніше другий і третій класи виконували домашку 1 година 10 хвилин, четвертий-шостий - 1,5-2,5 години, а сьомий - цілих 3. Тепер більше часу виділили на спортивні ігри - 1 година замість 35-45 хвилин. Крім того, вчителі повинні кожні 15 хвилин проводити для школярів на групі продовженого дня фізкультхвилинки.

Документ також передбачає створення інклюзивних груп подовженого дня. Щоб її зібрати, батьки повинні зробити письмовий запит. Такі класи зможуть відвідувати або 1-3 дитини з порушеннями опорно-рухового апарату і затримкою психічного розвитку, або ж не більше двох дітей зі сліпотою, глухотою, з важкими порушеннями мови, аутизмом або на візках.

Думки вчителів з приводу змін розділилися:

"Зменшення часу на домашнє завдання означає, що ми зможемо приділити більше часу виховній роботі. Це позитивний момент", - говорить вчитель географії Олександра Гапко.

Але зазначає при цьому, що багато дітей банально будуть не встигати виконувати завдання.

"Якщо її доведеться доробляти вдома, батьки явно будуть незадоволені", - зазначає педагог.

У свою чергу вчитель молодших класів Олена Тимофєєва вважає, що правило про інклюзивних групах варто доопрацювати:

"Діти з особливими потребами і раніше залишалися на групі подовженого дня разом з усіма. Недоцільно відокремлювати їх від колективу. А в невеликих школах ще може виникнути проблема з виділенням вчителя на таку маленьку групу".

Батькам підтримав тільки окремі постанови:

"Треба було давно скасувати обов'язковий сон на групі подовженого дня. Це безцільно витрачений час і вчителі, що намагається укласти дітей, і дітей, які спати не хочуть", - впевнена мама п'ятикласника Юлія Кондратюк.

"Цю годину і правда краще витратити на спорт", - додає вона.

А ось мама третьокласника Ольга Мішина підкреслює, що на домашнє завдання потрібно більше часу, і не вітає розділення груп за віком.

"На групі подовженого дня молодші діти могли подружитися з більш старшими, по-моєму, це добре для загальної атмосфери в школі. Моя дитина, наприклад, познайомилася зі своїм найкращим другом зы старшого класу саме на групі продовженого дня", - розповіла нам Ольга.

Нагадаємо, один з найпоширеніших стереотипів, що стосуються навчання за кордоном, — що це божевільно дорого. Мало хто знає, що деякі країни Європи надають освітні програми з нульовою або мінімальною вартістю навчання.

Як повідомляв "Знай.ua", тим українцям, чиї діти готуються до вступу в університет за кордоном, варто звернути увагу на кілька важливих моментів, перш ніж відправити дитину за кордон: існує великий ризик нарватися на "шарашкину контору", диплом з якої не визнають в інших державах.

Також Знай.ua писав про те, у Львові літня школа україністики "Крок до України" буде вчити солов'їній представників з шести країн.