Міністр освіти та науки Лілія Гриневич розповіла, що відомство підготувало новий порядок створення та роботи груп продовженого дня.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідоляють ЗМІ.
Наразі вже відомо, що відповідний документ наразі перебуває на реєстрації в Мін'юсті, тому у нього можуть внести зміни, але наразі він передбачає наступне:
"Наш директорат дошкільної та шкільної освіти підготував порядок, який відповідав би вимогам часу та враховував потреби як усіх дітей, так і закладів освіти", – цитує міністра освіти і науки Лілію Гриневич прес-служба МОН.
Крім того прередбачається, виділення не менше, як 30 хвилин для харчування дитини.
На домашні завдання у групі подовженого дня діти не мають витрачати більше ніж одну годинцу. Крім того не менше тієї ж години діти мають займатись спортивно-оздоровчими заняттями.
У групі подовженого дня діти не можуть перебувати більше шести годин на день. На підставі заяви батьків, інших законних представників учнів можна відпускати учнів групи подовженого дня у зручний для батьків час.
Хто створює та, як працює група подовженого дня?
Відповілним документом передбачається, що групи подовженого дня будуть створюватись за рішенням директора школи, який і буде видавати відповідний указ на основі звернення батьків чи законних представників учнів відповідного закладу.
На підставі рішення засновника школи її керівник видає наказ про організацію групи подовженого дня.
Засновник школи також може створювати умови, щоб у групі подовженого дня для першачків діти могли поспати.
Різниця у віці учнів, зарахованих до групи подовженого дня, не може перевищувати двох років.
У школах сільської та/або гірської місцевості, де учнів підвозять шкільним автобусом, можуть утворювати групи подовженого дня для учнів різних вікових груп.
Режим роботи групи подовженого дня та організацію освітнього процесу, схвалює педрада і затверджує керівник школи.
Вихователь працює з учнями відповідно до щоденного плану роботи вихователя. План, як правило, включає прогулянку, самопідготовку, виховні бесіди, дидактичні та рольові ігри тощо.
Фінансування груп подовженого дня здійснюється за кошти засновника та за інші кошти, не заборонені законодавством.
Старт освітньої реформи: українські діти вчитимуться у школі 12 років
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, де навчатимуться діти українських політиків.