Міністр освіти та науки Лілія Гриневич розповіла, що відомство підготувало новий порядок створення та роботи груп продовженого дня.

Про це повідоляють ЗМІ.

Наразі вже відомо, що відповідний документ наразі перебуває на реєстрації в Мін'юсті, тому у нього можуть внести зміни, але наразі він передбачає наступне:

"Наш директорат дошкільної та шкільної освіти підготував порядок, який відповідав би вимогам часу та враховував потреби як усіх дітей, так і закладів освіти", – цитує міністра освіти і науки Лілію Гриневич прес-служба МОН.

Так, вже відомо, що серед головних умов нового документу є те, що передбачаються довготрималі прогулянки на відкритому повітрі не менше, як 1 година 30 хвиилин для учнів 1-4 класів.

Крім того прередбачається, виділення не менше, як 30 хвилин для харчування дитини.

Популярні новини зараз

Головний хореограф "Танці з зірками" Шоптенко зробила гучну заяву перед фіналом: "Відправлюся на..."

Поліклініки запрацюють за новим "погодинним" графіком: кому не доведеться стояти в чергах

Олена Зеленська назвала найнебезпечніші фактори, які руйнують тисячі родин в Україні: "Ви не самі"

Міст, який будують довше, ніж метро на Виноградар і Троєщину: в Україні з'явиться "дорожній гігант"

Показати ще

На домашні завдання у групі подовженого дня діти не мають витрачати більше ніж одну годинцу. Крім того не менше тієї ж години діти мають займатись спортивно-оздоровчими заняттями.

У групі подовженого дня діти не можуть перебувати більше шести годин на день. На підставі заяви батьків, інших законних представників учнів можна відпускати учнів групи подовженого дня у зручний для батьків час.

Також передбачається, що для зменшення навантаження на дітей, зокрема профілактики стомленості, порушення статури та зору учнів пропонується, через кожні 15 хвилин уроку проводити перерви для фізичних навантажень.

Хто створює та, як працює група подовженого дня?

Відповілним документом передбачається, що групи подовженого дня будуть створюватись за рішенням директора школи, який і буде видавати відповідний указ на основі звернення батьків чи законних представників учнів відповідного закладу.

Групи подовженого дня створюють за рішенням засновника школи за письмовими зверненнями батьків або інших законних представників учнів.

На підставі рішення засновника школи її керівник видає наказ про організацію групи подовженого дня.

Заяви про зарахування учнів до групи подовженого дня приймають на початку кожного навчального року, як правило, до 5 вересня.

Засновник школи також може створювати умови, щоб у групі подовженого дня для першачків діти могли поспати.

Різниця у віці учнів, зарахованих до групи подовженого дня, не може перевищувати двох років.

У школах сільської та/або гірської місцевості, де учнів підвозять шкільним автобусом, можуть утворювати групи подовженого дня для учнів різних вікових груп.

Режим роботи групи подовженого дня та організацію освітнього процесу, схвалює педрада і затверджує керівник школи.

Вихователь працює з учнями відповідно до щоденного плану роботи вихователя. План, як правило, включає прогулянку, самопідготовку, виховні бесіди, дидактичні та рольові ігри тощо.

Фінансування груп подовженого дня здійснюється за кошти засновника та за інші кошти, не заборонені законодавством.

Старт освітньої реформи: українські діти вчитимуться у школі 12 років

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, де навчатимуться діти українських політиків.