Доки триває епічна битва між столичною владою та головним постачальником газу – НАК "Нафтогаз Україна", заручником ситуації виявили звичайні громадяни, які наразі змушені обходитися без гарячої води. Втім не виключено, що до кінця літа не стане електроенергії , а восени – опалення.

Про причини конфлікту та їх плачевні наслідки говорять економісти.

Гроші

Отже, хто повинен платити? НАК "Нафтогаз" після того як КМДА вирішила відмовитися від співпраці з "Київенерго", а доручила поставки підприємству "Київтеплоенерго", акціонерна компанія висунула свої умови та вимагає погашення новим постачальником боргів старого.

Вирішення питання заборгованості - це окремий процес, який може зайняти тривалий період. І весь цей час кияни не повинні залишатися без послуг", - заявив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв. На даний момент гарячої води немає у великої частини столиці. А якщо проблему не вирішити, вже в серпні пропаде і електроенергія.

Популярні новини зараз
Тарифи на воду вже підняли: де платитимуть дорожче Українці нарешті побачили Poch Tavria XL, яку збирали для Франції: навіть у таких журналах немає Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись
Показати ще

Цього тижня суперечки між місцевої влади загострилися. Чиновники від міськради погрожують "Нафтогазу" "радикальними діями". На під'їздах по місту розклеюють оголошення з текстом "у вашому будинку немає води. Винен "Нафтогаз", з вас вимагають борги".

Постраждають кияни

За вже використаний газ так чи інакше боржникам доведеться заплатити. Питання тільки в тому, хто буде вимагати оплати. У разі, якщо цим займеться комунальне підприємство, місцевої влади доведеться активніше працювати з боржниками. А ось якщо борг все-таки залишать "Київенерго", останні можуть подати в суд і відмовитися платити "Нафтогазу". Тоді на якийсь час борги киян "зависнуть" і вимагати їх не буде кому.

Як показує статистика, в середньому кожна десята квартира практично в будь-який багатоповерхівці накопичує борги. У Києві цей показник менше. Наприклад, за словами заступника директора Центр комунального сервісу Андрія Щербини, рівень розрахунків за утримання будинків і прибудинкової території в Києві становить 96%.

Дивіться: як економити на комуналці

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", у Києві наступного року зростуть ціни на послуги централізованого водопостачання та водовідведення. За даними "Київодоканалу", в середньому вартість підвищиться на 49,6%.