Дослідники знайшли давньоєгипетський некрополь, який складається щонайменше з восьми гробниць і 40 саркофагів. У склепі знайшли дорогоцінні камені і священні предмети.

Могили знайдені на південь від Каїра в мухафазі (провінції) Ель-Мінья, в шести кілометрах від некрополя Туна-ель-Гебель. Поховальний комплекс складається з декількох шахт, що ведуть до сімейних поховань. В склепах були знайдені мумії, канопи — посудини для зберігання вилучених з тіл померлих органів, а також фігурки ушебті, призначені для супроводження покійника в потойбічному світі.

В одній з могил спочивав Джехуті-Іржі-Ес — верховний жрець Тота, бога знань і покровителя писемності, вчених і чиновників. Вчені визначили приналежність саркофага по ієрогліфам на канопах, увінчаних алебастровими головами синів Гора. На посудинах також написано, що жрець був «одним з п'яти великих».

Мумія Джехуті-Іржі-Ес була прикрашена бронзовим коміром, синіми і червоними бусин з дорогоцінних каменів, бронзовими позолоченими листами, амулетами та іншими предметами, що використовуються у поховальних ритуалах. Жерця «супроводжували» близько тисячі фігурок ушебті.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру
Показати ще

За словами дослідників, район, в якому був знайдений некрополь, у Стародавньому Єгипті якось був пов'язаний з Тотом. Раніше в Ель-Мінья археологи виявили масове поховання ібісів — священних птахів, які традиційно пов'язувалися з богом писемності.

Як повідомляв портал "Знай.uа" храм епохи правління фараонів XXVI династії (приблизно 685 — 525 року до нашої ери) виявили вчені.