Британський гіпнотизер і письменник Пол Маккенна прославився завдяки тренінгам з саморозвитку.

З нагоди Нового року він дав людству настанови, які допоможуть висипатися та почуватися краще у повсякденному житті, повідомляє Daily Mail.

Прокидайтесь раніше

Якщо ви зазвичай прокидаєтеся о 7 ранку, відтепер почніть о 6:30. Цей, на перший погляд, дрібний крок, – найбільш ефективний спосіб подолати безсоння. Не має значення, скільки годин ви спали, головне прокинутися на 30 хвилин раніше, ніж зазвичай.

Спить, коли дійсно хочете

Популярні новини зараз
Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Котру годину б не показував годинник, наскільки б ви не були втомлені – не лягайте спати, якщо очі ще не злипаються. Замість того, щоб просто лежати у ліжку і думати, як минув ваш день – встаньте і почитайте книжку, доробіть справи, які відкладали ще з минулого року.

Не куняйте протягом дня

Ваш апетит до сну – такий самий, як і до їжі. Якщо цілий день ви щось під'їдаєте, немає сильного бажання наїстися, коли настає час обіду. Тож краще не дрімайте протягом дня. Тільки тоді ви матимете дійсно міцний сон.

Не пийте каву після обіду

У багатьох випадках пити каву корисно, наприклад, коли хочеться сфокусуватися на чомусь чи попрацювати допізна. Окрім кави, кофеїн організм отримує із чаю, енергетичних напоїв, кока-коли (навіть дієтичної). Головне – не вживати кофеїну після 14:00 години.

Ліжко - лише для сну

Розум людини дуже чутливий до асоціацій. Наприклад, якщо ви читатимете чи дивитиметеся телевізор у ліжку, ви створите асоціативний зв'язок між місцем сну та періодом без сну. Не робіть цього – спіть, кохайтеся і медитуйте, коли лягаєте на ліжко.

Не можете заснути - робіть щось нудне

Якщо прокинулися серед ночі і не можете заснути півгодини – втсаньте і зробіть щось нудне, наприклад почніть прибирати. Тут знову спрацює асоціативна властивість мозку, ліжко асоціюватиметься з відпочинком, активність – із відсутністю сну.

Темно і прохолодно

Наше тіло має механізм, який підлаштовує період сну під темний час доби. Важливо тримати вашу спальню без світла вночі. Спати також краще, коли у ліжку тепло, однак не гаряче. Тіло трохи охолоджується уночі, тож подбайте про свої комфортні відчуття.

Як повідомляв портал "Знай.ua", експерти назвали продукти, які допомагають миттєво заснути.