Щонайменше 53 медичних препарату втрачають ефективність, якщо їх запити простой склянкою грейпфрутового соку. 

Деякі цитрусові можуть серйозно вплинути на дію популярних ліків проти високого кров'яного тиску, серцевої аритмії, для зниження рівня холестерину або при алергіях, повідомляє Hippocratic Post.

Грейпфрутовий сік збільшує або знижує обсяг деяких ліків, що надходять в кровотік. Наприклад, якщо ви змішаєте статин і грейфпрутовый сік, то вашому тілу знадобиться більше часу, щоб вивести його. Більш висока доза в вашому крові збільшує ризик ушкодження печінки і м'язів і може призвести до ниркової недостатності.

Вся справа в наявностi фуранокумарiна, блокуючого дію ферменту CYP3A4, який знаходиться у кишечнику і печінки і відповідає за розпад майже половини ліків. 

Кількість ферменту CYP3A4 у кишечнику варіюється від людини до людини. Таким чином, грейпфрутовий сік може впливати на людей по-різному навіть при прийнятті того ж ліки.

Один стакан соку зменшує дію ферменту на 53 відсотки. Таким чином, дія ліків триває більше покладеного і шкодить організму.

Такий же ефект спостерігається від вживання інших цитрусових: померанеца, помело і тангелоса.

Слід уточнити, що грейпфрут по-різному діє на різні ліки: дію одних препаратів посилюється, а інших — зменшується.

Наприклад, фексофенадин (антигістамінний препарат), на який також негативно впливають апельсиновий і яблучний сік, тому на етикетці пишеться "не приймати з фруктовими соками".

Грейпфрут —це корисний фрукт, наповнений вітамінами С, але перш, ніж насолодитися їм поцікавтеся, як він впливає на ліки, які ви приймаєте. 

Нагадаємо, зловживання свежевыжатами соками може негативно відіб'ється на здоров'я і привести до ожиріння.

Як повідомляв портал "Знай.uа", пробіотики не так вже й безпечні для організму.

Також "Знай.uа" писав, що вчені навчилися вирощувати шкіру.