Бронхіт і пневмонія — інфекції дихальних шляхів, чиї симптоми схожі.

І найчастіше можуть виникнути складності при постановці попереднього діагнозу. Однак головна різниця в тому, що пневмонія вражає альвеоли, а бронхіт — бронхіальні трубки, повідомляє Hearth.

Найчастіше бронхіт розвивається в результаті попадання вірусів, які також провокують застуду та грип. Найбільш відомими симптомами бронхіту вважається регулярний кашель, який супроводжується прозорою мокротою, коливаннями температури тіла, відчуттям втоми.

І оскільки це захворювання розвивається в результаті дії вірусів, лікування антибіотиками немає сенсу. Ви можете позбутися від деяких симптомів за допомогою деяких медикаментів або нестероїдних протизапальних препаратів. Пару ложок меду, доданих в чай, також зменшують напади кашлю.

Популярні новини зараз

Помер генерал Пісний, якого Парасюк бив ногою в обличчя

Ольга Фреймут попередила туристів у Буковелі про небезпеку - вовк вийшов до людей

Відомий YouTube-перукар розкрив головну помилку при митті голови: "Призводить до випадіння волосся"

У Насті Каменських помер тато: що відомо про найріднішого чоловіка співачки

Показати ще

Пневмонія ж навпаки зазвичай викликана бактеріями (хоча віруси і гриби також можуть спровокувати пневмонію). Інфекція виходить за межі бронхів і викликає запалення у тканинах легенів. Пневмококи можуть поширюватися на один або обидва легенів.

Симптоми пневмонії в чомусь схожі на симптоми бронхіту: висока температура, втрата ваги (через зниження апетиту) та біль у грудях.

Як правило, пневмонія триває довше, ніж бронхіт. Антибіотики можуть допомогти в лікуванні бактеріальної пневмонії. Незалежно від причини захворювання, спокій і питво гарячих рідин також покращують перебіг симптомів. Більш серйозні випадки пневмонії можуть призвести до утрудненого дихання.

Існує вакцина для одного типу бактеріальної пневмонії. Рекомендовано для дітей у віці до 2 років, дорослих 65 років і старше, а також людей, які мають певні хронічні захворювання.

Більшість випадків пневмонії розвиваються самостійно, окремо від бронхіту, але деякі з них можуть бути пов'язані з бронхітом. Це, як правило, бактеріальні інфекції.

Бронхіт не вважається заразним в звичному сенсі. Простіше кажучи, людина може "заразитися" вірусом, який призведе тільки до застуди чи грипу.

Що стосується пневмонії, то ви можете бути рознощиком пневмококових бактерій і при цьому не хворіти самим; однак бактерії можна передати через обійми і поцілунки.

Якщо у вас висока температура, утруднене дихання чи кашель, який супроводжується мокротою з гноєм або кров'ю, зверніться до лікаря незалежно від того, що, на вашу думку, може бути причиною таких симптомів.

Нагадаємо, що соска — простий спосіб зробити своїх дітей здоровішими.

Як повідомляв портал "Знай.uа", насадки для душу можуть бути розсадником небезпечних мікроорганізмів мікобактерій.

Також "Знай.uа" писав, які існують види астми.