Медики запропонували естроген в якості засобу захисту меніска від небезпечного захворювання суглобів.

Результати дослідження Канзаського університету показали, що жіночий гормон відіграє певну роль в здоров'ї меніска і може бути використаний у регенеративної терапії, повідомляє Medical Xpress.

Як пояснили вчені, меніск має складну механічну структуру, деякі ділянки якої є твердими, а інші більше схожі на м'які тканини. Вчені називають ці ділянки меніска "мікрооточення".

Шанси на одужання після травми меніска залежать від того, яку ділянку отримав збиток. Проблема лікування в тому, що у результаті травми або зношування суглобів більшість судинних тканин не отримують поживних речовин і кисню, необхідних для регенерації.

Популярні новини зараз

"Холостячка" Ксенія Мішина зізналася, хто догодив їй краще, ніж Еллерт: "Ми дивимося в одному напрямку"

Ведуча 1+1 Соломія Вітвіцька після розлучення знайшла собі розраду: "Далі буде ще цікавіше"

Щасливі Настя Каменських з Потапом нарешті відкрили правду: "Дізналися, що стане мамою"

Рада збільшила розмір аліментів на дітей: платитимуть бабусі, брати і вітчими – деталі нового Закону

Показати ще

Застосувавши експериментальні методи in vitro та in vivo, співробітники Канзаского університету сподіваються визначити, як естроген впливає на зміни хондроцитів.

Вчені планують протестувати пряму обробку естрогеном в поєднанні з використанням 2-D та 3-D комп'ютерних моделей.

Їх мета — розробка цілеспрямованої естрогенної терапії для лікування людей, які в іншому випадку могли б страждати від остеоартрозу до кінця своїх днів.

Медики збираються створити готовий матеріал, специфічний для підлоги і віку, який хірург міг би імплантувати в коліно. Речовина буде взаємодіяти з тканинами, надавати підтримку і подавати сигнали для відновлення.

За словами дослідників, результати їх наукової роботи, присвяченої меніску, можуть вплинути на майбутні процедури по догляду за частинами тіла за межами колінного суглоба.

Остеоартроз — дегенеративне захворювання суглобів, спричинене ураженням хрящової тканини суглобових поверхонь.

Нагадаємо, медики зуміли пояснити причину розвитку остеоартрозу.

Як повідомляв портал "Знай.uа" стовбурові клітини можна використовувати в якості засобу корекції розщепленого неба у немовлят.

Також "Знай.uа" писав, що ладан можна застосовувати в якості засобу лікування запалення суглобів.