Біль в горлі може стурбувати вас у будь-який час року. Але взимку ймовірність безсумнівно вище. 

Іноді хворе горло передбачає розвиток застуди або більш серйозного захворювання, а іноді виникає само по собі. У будь-якому випадку приємного тут мало.

Експерти The Guardian склали список корисних порад, як здолати біль у горлі:

Відпочивайте

Зазвичай сама по собі біль у горлі проходить протягом тижня. Міцний сон завжди допомагає боротися з інфекцією. Тепле пиття і смоктання льодяників або твердих цукерок може заспокоїти запалення.

Приймайте знеболюючі 

Приймайте парацетамол або ібупрофен для зменшення запалення. В аптеках завжди можна знайти таблетки для лікування болю в горлі і анестетичні спреї.

Не забувайте про полосканні

Для полоскання використовуйте теплу солону воду. (Не рекомендується для дітей). Розмішайте половину чайної ложки солі в склянці трохи охолодженої кип'яченої води. При необхідності повторіть. 

Не використовуйте антибіотики

Більшість болю в горлі викликані вірусом, тому вони не піддаються лікуванню антибіотиками, хоча у багатьох випадках їх все одно прописують. 

Вірусна біль в горлі супроводжується наступними симптомами застуди: нежить, кашель, червоні або водянисті очі і чхання. Симптоми стрептококового фарингіту, "стрептококового горла", бактеріальної інфекції, схожі, але можуть бути більш серйозними і супроводжуватися високою температурою або відчуттям спеки і тремтіння.

Слідкуйте за дратівливими речовинами

Куріння сигарет подразнює дихальні шляхи і провокує запалення горла. Коли в горло потрапляє подразнюючу речовину, організм намагається позбутися від нього за допомогою кашлю, що може призвести до ще більшого запалення.

Куріння також знижує імунітет, що може призвести до рецидивів вірусних і бактеріальних інфекцій, і послаблює нижній стравохідний сфінктер між шлунком і стравоходом, викликаючи кислотний рефлюкс з шлунку, що може дратувати горло.

Іншими причинами болю в горлі є забруднення повітря, алергія, сухе повітря і перепади температур, наприклад, перехід від теплого офісу до крижаного на відкритому повітрі.

Зміцните імунітет

Ви можете убезпечити себе від болю в горлі, вживаючи здорове збалансоване харчування, а також роблячи щеплення від грипу. 

Звернутися до медичного працівника

Якщо біль у горлі триває більше тижня або повторюються знову, зверніться до свого терапевта.

Нагадаємо, чому болить голова від пломбіру.

Як повідомляв портал "Знай.uа"у людському організмі зустрічаються крихітні частинки пластику.

Також "Знай.uа" писав, що холодні руки — звичайна справа в умовах низької температури, однак цілком можливо, що ваш організм натякає на те, що ви страждаєте від хвороби Рейно.