Цей вітамін знижує ризик серцевого нападу і відіграє важливу роль у регенерації судин головного мозку після інсульту. Такий висновок зробили американські дослідники про вітаміні D3 – ця речовина виробляється людським організмом під впливом сонячного світла.

Особливу користь вітаміну D3 для серцево-судинної системи виявили співробітники Університету Огайо, передає "Политека".

"Вітамін D3, що виробляється в організмі під дією сонячного світла, здатний відновлювати тканини серця і судин". наводиться їхня думка в Medical Xpress

Вчені спостерігали за тим, як діє вітамін D3 на ендотеліальні клітини, що вистилають кровоносні судини. З цією метою ними були розроблені унікальні наносенсори, у багато разів тонші людського волосся. Спостереження показали: під впливом D3 знижувалася інтенсивність процесу утворення згустків крові, з якими пов'язаний ризик тромбів.

Популярні новини зараз

Мільйонне місто завалило снігом посеред літа: природний катаклізм приголомшив світ

Пишні груди Олі Полякової викликали подив у українців: "Прекрасний силікон"

Тарас Тополя приголомшив зізнанням, українці переживають за Alyosha :"З приставкою "екс"

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Показати ще

У статті про це дослідження вчені висловилися про те, що вітамін D3 сприяє відновленню серцево-судинної системи при ряді захворювань — гіпертонії, діабеті, атеросклерозі.

Інше дослідження (його автори — наукові співробітники канадського Альбертського університету) виявило, що під час прогулянок на свіжому повітрі змінюється активність головного мозку – його когнітивна діяльність підвищується у своїй якості.

Нагадаємо, нейрофізіолог Бижан Шаропов зробив сенсаційну для пересічної людини заяву і розвінчав популярний міф про мозок. Виявилося, що в організмі людини нервові клітини відновлюються. Цей міф особливо популярним був до 1980-х років, після чого вчені почали активно досліджувати цю тему.

Як повідомляв Знай.ua, медики представили унікальні краплі для очей. Нові краплі для очей дозволять бачити в темряві без застосування тепловізорів і навіть очок.

Також Знай.ua писав, що лікарі виявили природні ліки від гіпертонії. Лондонські медики дізналися, який продукт допоможе врегулювати тиск та знизити ризики захворювань.