Нова глава Міністерства охорони здоров'я України Зоряна Скалецька розповіла, коли в Україні з'явиться страхова медицина. Про це міністр заявила в прямому ефірі каналу "НАШ".

"Відразу скажу, що це питання закону, прийнятого в парламенті та позиції парламенту. Але для того, щоб нормально запрацювала будь-яка страхова модель, яку б ми не захотіли, має бути створено кілька передумов, тобто початкового базового якогось старту. Сьогодні ми не говоримо про програму медичних гарантій, те, що напрацьовується, це може бути певний базис, який всі отримають. Перехід на автономізацію закладів, щоб вони не були просто ті, які ми утримуємо і годуємо, а могли працювати. Страхова компанія працює сьогодні з приватними лікарнями. Коли ми підготуємо всі лікарні, створення страхової системи буде набагато легше втілити в життя. Зараз ми ведемо фактично більше підготовчу роботу. З підготовчої роботи легше буде стартувати, і закон зможе набагато швидше заробити для всіх громадян", - пояснила чиновниця.

За її словами, двох років вистачить, щоб підготувати більшість державних лікарень до страхування українців.

"Підготовче переведення їх з бюджетних установ, якщо ми говоримо про більшість лікарень там, де ми безпосередньо лікуємося, це ж вторинка. Вони ще навіть не всі автономізовані. Вони ще не готові мати контрактування зі страховою або національною службою охорони здоров'я. Тобто, вони в наступному році тільки перейдуть. Потім ще рік, можливо, їм треба буде для того, щоб вони вже були самостійними, відчували в собі сили, власне, укладати такі контракти. І я думаю, що цих 2 років досить, поки ми будемо їх готувати до такої участі. Тоді вже в парламенті дійдемо до консенсусу, яку модель медичного страхування ми зможемо запустити", - зазначила Скалецька.

Популярні новини зараз
Сосиски та сардельки скоро стануть делікатесом: як змінилися ціни на м'ясні продукти "З 23 у мене 7 людей залишилося": російський десантник записав мотивуючий ролик, запрошуючи до своїх лав Головне за ніч: зізнання лукашенка, розкол в росії, дефіцит хліба в Україні та можливість масованого удару путіна Новий циклон переверне з ніг на голову погоду в Україні: яким прогнозом здивували синоптики на 5 жовтня
Показати ще

Крім того, міністр переконана, що це питання не буде затягуватися.

"На сьогодні питання розробки моделі, яка страхова система буде найбільш коректною для України. Тобто, я переконана, що це не буде затягуватися, і це буде напрацьовуватися як документ. Просто питання в тому, якщо його приймуть навіть зараз, то коли він вступить в силу", - підсумувала вона.

Нагадаємо, Зоряна Скалецька перевірила Національний інститут раку.

Як повідомляв портал Знай.uа, у МОЗ озвучили зарплату Скалецької.

Також портал Знай.uа писав, що Зоряна Скалецька терміново звернулася до українок.