Більшість людей боятися смерті, вважаючи, що цей процес супроводжується болем і стражданнями. Проте вчені з Університету Воллонгонга довели, що багато вмирають безболісно. Про це говориться в дослідженнях.

За останнє десятиліття відбулося значне зменшення болю та інших симптомів, які є в останній момент життя.

"Більше 85% пацієнтів, які отримують паліативну (передсмертну) допомогу, не мають важких симптомів настання смерті. Люди в останні дні або години свого життя досить рідко страждають від болю і відчувають менше неприємних симптомів, ніж за розвитку своєї хвороби", - розповіли фахівці.

Лікарня, ілюстративне фото
Лікарня, ілюстративне фото

Головними симптомами в передсмертному стані є втома і втрата апетиту. Прояв втоми перевершує інші симптоми, якщо біль ще можливо лікувати препаратами, впливати на інші симптоми проблематично.

Популярні новини зараз
Воїни ЗСУ влучним артилерійським ударом відправили до Кобзона ватажка "ДНР", який організував "російську весну-2014" Що заборонено робити 14 серпня: Медовий Спас має правильно розпочати Успенський піст Переговори з росією на сьогоднішньому етапі війни призведуть до поразки України та Європи - Подоляк Анджеліна Джолі після візиту в Україну одяглася в чорне і попрощалася зі старшою донькою: "Я розплачусь, якщо буду..."
Показати ще

Згідно з дослідженнями, 13,3% пацієнтів перед смертю повідомляли про сильний стрес через втому, 7,4% – про неприємні симптоми болю, 7,1% – про втрату апетиту.

Інші симптоми, які можуть проявлятися: труднощі з диханням, безсоння, нудота, проблеми з кишечником.

Нагадаємо, сезонний спалах небезпечної інфекції підкосив 150 тисяч українців, і це тільки за тиждень.

Як повідомляв портал Знай.ua, лікарі знайшли новий підступний вид паразита.

Також портал Знай.uа писав про топ-5 продуктів, які вбережуть вас від осінньої застуди.