Якщо читати молитву протягом 10-15 хвилин, подумки або вголос, змінюються внутрішні показники організму.

В Україні щороку і діти і дорослі з нетерпінням чекають дня Святого Миколая. І якщо для дітей цей день асоціюється з подарунками, то для дорослих це віра в те, що Микола-Чудотворець змінить життя на краще. А молитва до Миколи-Чудотворця вважається однією з найсильніших. Люди вірять, що завдяки їй можна допомогти собі чи близьким зцілитися, уникнути біди.

Те, чи справді молитви мають цілющу силу, вирішив перевірити український вчений і зробив це експериментальним шляхом. Про його досліди, які тривали 15 років, пише сайт "Добрий лікар".

Михайло Лазорик, дослідник, кандидат медичних наук, автор 166 патентів та 15 ліцензій провів унікальне дослідження.Науковець брав венозну і капілярну кров у добровольців, робив її аналіз. А потім просив досліджуваного або когось із близьких читати молитву протягом 10-15 хвилин, подумки чи вголос. Після цього знову робили аналіз венозної та капілярної крові у досліджуваного. І вона відрізнялася показниками.

"Ще зі студентських років я займався дослідженням лейкоцитів — це клітини крові, які захищають нас від проникнення хвороботворних мікробів. Я досконало вивчив явище фагоцитозу, коли лейкоцити пожирають інфекцію, визначив ферменти та деякі речовини у лейкоцитах і фагоцитах. Пізніше я випадково виявив, що лейкоцити у капілярній та венозній крові мають різну активність, а також винайшов метод визначення цих клітин не лише у мазку (загальноприйняте визначення лейкоцитарної формули крові), а у системі Si, коли їх можна визначати у конкретних цифрах на літр, а також виявити кількість мікробів, поглинутих лейкоцитами (так зване мікробне число). А там виявив абсолютно інші закономірності, ніж у мазках. Зачепився за це, почав вивчати докладніше. Зокрема, вивчав ці зміни до та після різних хвороб, до та після впливу мінеральних вод, голкотерапії, лікування ваннами. Відомо, що після молитви та церковних піснеспівів людина почуває умиротворення, духовне полегшання. А що ж відбувається на фізичному рівні? Зокрема, з нашою головною рідиною – кров’ю? От це я і почав вивчати", - розповідає Михайло Лазорик.

Популярні новини зараз
Тільки відпочили від пандемії: світ почав жахати новий вірус - симптоми ті ж, але летальний кінець за тиждень В Україні вирішили підняти мінімальну зарплату: буде дві хвилі Нафтогаз зробив важливу заяву перед оплатою комуналки українцями: зверніть увагу на квитанції Рішення прийнято: тарифи на електроенергію зростуть вже зовсім скоро - на що чекати з 1 червня
Показати ще

Вчений почав шукати добровольців, і це виявилося не простою справою. Люди, що зголосилися, були різної статі, рівня освіти, соціального статусу, професій, хворіли на різні недуги (був і атеросклероз, і гепатит В, і ревматизм), зазначив Лазорик.

Перед дослідом брали капілярну та венозну кров, проводили її аналіз. Потім досліджуваний (або його знайомий) читав молитви хвилин 15-20 – це “Отче наш”, “Вірую”, “Царю Небесний”, псалом 50, до святих, до небесних покровителів. Після цього знову робили аналіз венозної та капілярної крові та визначали кількісні та морфо-функціональні властивості її клітин.

"Кров ставала іншою на клітинному рівні! Пам’ятаю, наш перший досліджуваний мав остеомієліт (гнійне запалення кісток стегна після важкої аварії). В аварії загинув його брат, а від болю у кістках чоловік страшенно мучився. Молитву читав не він сам, а спеціально запрошена особа. Коли порівняли показники крові до та після молитви, виявилося, що рівень одного з показників фагоцитозу був у шість (!) разів нижчим, ніж до експерименту! Цей перший випадок лише підтвердив, що ми на правильному шляху", - родповів вчений.

Усі подальші експерименти показали одне і те саме: після молитви агресивність інфекції в організмі падала.

"У кожному досліді ми виявили статистично достовірні зміни величин окремих показників клітин крові різних відділів судинного русла, що свідчить про те, що молитви є реальним чинником, який викликає зміни кількості та морфофункціональних властивостей клітин крові. А це, своєю чергою, є доказом того, що молитва дійсно впливає на організм на клітинному та субклітинному рівні", - говорить вчений.

Михайло Лазорик науково пояснив такий фізіологічний та клінічний ефект, спричинений молитвою.

"Молитва — це не просто слова. Це коливання певної частоти. Давно доведено, що молитва змінює структуру води. Адже феномен освяченої води на Хрещення — це не міф, а науковий факт. А людина майже на 80% складається з води. Тож, діючи на найголовнішу рідину нашого організму, молитва змінює його на клітинному рівні навіть у тому випадку, коли ви читаєте її подумки. А коли вона промовляється вами чи чується, звукові упорядковані коливання додатково діють на організм людини і викликають зміни показників крові, зменшують запальні процеси, чинять цілющу дію", - пояснює вчений.

Нагадаємо, медики назвали продукти, які зміцнять нервову систему.

Як повідомляв портал Знай.uа, онколог розповів, як вчасно розпізнати рак

Також портал Знай.uа писав, що відчувають люди в останні миті життя.