Немовлята, чиї матері вживали алкоголь і курили тютюн, ризикують померти від синдрому раптової дитячої смерті у віці до одного року в 12 разів частіше ніж ті, чиї мами дотримувалися здорового способу життя.

Відповідне наукове дослідження було опубліковано в медичному журналі The Lancet.

Також вчені встановили відносний ризик для немовлят, чиї матері лише курили: у такому випадку смертність від синдрому підвищується в 4,86 разів. Якщо ж вагітна матір вживала алкоголь, то шанси на трагічний фінал підвищуються в 3,95 разів.

При цьому зазначається, що рішення про відмову від тютюну та алкогольних напоїв, прийняте вже під час вагітності, також застерігає від підвищеного ризику синдрому раптової дитячої смерті.

Популярні новини зараз

Остапчук накинувся на українку, яка стала на захист його колишньої - "Закомплексована д*репа"

До Києва стягнули силовиків, у перехожих перевіряють речі і документи, - що відбувається

Секс із Данилком, гей-спільнота та залицяння депутата - фіналіст Євробачення зважився на відчайдушні зізнання

В мережі показали секретну схему того, як Vodafone підло кидає пенсіонерів на гроші

Показати ще

Дослідження було проведено на вибірці з понад 12 тисяч немовлят. Серед них вчені зафіксували 28 випадків раптової дитячої смерті та 38 смерті від інших причин. 

Вплив куріння і вживання алкоголю під час вагітності на ризик раптової дитячої смерті, The Lancet

Синдром раптової дитячої смерті (СРДС, англ. sudden infant death syndrome - SIDS) є ключовою причиною загибелі немовлят після народження. Точна статистика смертності від синдрому не встановлена, оскільки такий діагноз є результатом виключення всіх інших варіантів пояснення.

“Будь-яка несподівана смерть немовляти - це трагедія для сім’ї, тому пошук причин та факторів ризику залишається головним питанням охорони здоров'я”,- наголошують у дослідженні. 

Нагадаємо, раніше Комаровський розповів про вплив дорослих курців на дітей: може вбити.

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені назвали ідеальний вік для народження первістка.

Також "Знай.ua" писав про те, як підготуватися до вагітності і що робити, якщо не виходить: досвідчений гінеколог відповів на незручні питання.