Група дослідників з Кембриджського університету на основі генетичного аналізу зразків коронавірусу SARS-CoV-2, збудника коронавірусної хвороби COVID-19, змогли реконструювати мапу його мутацій та їх поширення у світі. За висновками вчених, людей вражає не один, а три різних підтипи коронавірусу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДжерело: британський таблоїд Daily Mail.
Стаття, в якій були представлені результати дослідження, була опублікована в науковому журналі Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS).
Коронавірус типу А найбільш близький до того, який виявили у кажанів і панголінів, і у свою чергу має два підтипи: перший локалізований у китайській провінції Ухань, другий - поширений у США та Австралії.
Тип B є похідним від типу А і найбільшого поширення здобув теж в Ухані.
Тип C є "дочкою" типу B і поширився в Європу через Сінгапур.
"Через значну кількість швидких мутацій складно точно простежити генеалогічне дерево Covid-19. Ми використовували математичні мережеві моделі для візуалізації всіх правдоподібних дерев одночасно. Ці методи в основному відомі завдяки відстеженню руху доісторичних людських популяцій за допомогою ДНК. Ми вважаємо, що це один із перших випадків, коли їх використовували для простеження шляхів зараження коронавірусом", - розповідає керівник дослідження доктор Пітер Форстер.
Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, Чи можливо повторне зараження? Вчені дали відповідь.
Як повідомляв портал "Знай.ua", Більше 300 за добу - МОЗ оприлюднило дані по інфікуванню коронавірусом в Україні на 11 квітня.
Також "Знай.ua" писав, що Інфікована уся Україна – остання область пала під натиском коронавірусу.