Відомий педіатр Євген Комаровський розповів, як не упустити важливий момент між лікуванням вдома і занадто пізним зверненням до лікаря.

До Комаровського звернулись із важливим запитанням про лікування коронавірусу, яке сам доктор назвав мало не найголовнішим питання в медицині.

"Добридень, докторе Комаровський. Завжди намагаюся слідувати вашим рекомендаціям і не бігаю зайвий раз по лікарях, зазвичай обходячись розумним самолікуванням. Але в ситуації з коронавірусом якось боязко - надто вже швидко все змінюється. Як зрозуміти, де та тонка грань між "лікуєтеся вдома" і "занадто пізно звернулися до лікаря"?", - запитав медика дописувач.

За словами доктора Комаровського, є кілька показників, які вказують на те, що потрібно негайно залишити самолікування і звернутися в медичний заклад.

"Це мало не найголовніше питання в медицині, особливо в амбулаторній. І саме тому в усьому світі сформульовані дуже зрозумілі, прості і конкретні показання до того, коли треба негайно припиняти самолікування і звертатися до лікаря.

Стосовно коронавірусу, такими показниками вважаються: температура вища 39 градусів, яка не знижується після застосування жарознижуючих засобів, відчуття нестачі повітря, загальмована свідомість, поєднання слабкості, високої температури і діареї", - визначим межу доктор Комаровський.

View this post on Instagram

Вопрос: Здравствуйте, доктор Комаровский. Всегда стараюсь следовать вашим рекомендациям и не бегаю лишний раз по врачам, обычно обходясь разумным самолечением. Но в ситуации с коронавирусом как-то боязно — слишком уж быстро все меняется. Как понять, где та тонкая грань между «лечитесь дома» и «слишком поздно обратились к врачу»? ⠀ Ответ: Это чуть ли не самый главный вопрос в медицине, особенно в амбулаторной. И именно поэтому во всем мире сформулированы очень понятные, простые и конкретные показания к тому, когда надо немедленно прекращать самолечение и обращаться к врачу. Применительно к коронавирусу такими показаниями считаются следующие: температура выше 39 градусов, которая не снижается после применения жаропонижающих средств, ощущение нехватки воздуха, заторможенное сознание, сочетание слабости, высокой температуры и диареи. ⠀ #докторкомаровский #вопросответ #вопросЕОК #здоровье #безопасность #коронавирус #симптомы #лечение

Популярні новини зараз

Головне за ніч — Зеленського будуть судити, мордобій в автобусі через маски, СБУ спіймала куратора "ДНР"

У Польщі підпалили заробітчан з України

Під Дніпром водяний монстр мало не пообідав переляканими городянами - лежав на порозі, висолопивши язик

"Повідомте всім", - відомий астролог передрік швидку загибель Путіна

Показати ще

A post shared by Доктор Комаровский (@doctor_komarovskiy) on

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше 

Нагадаємо, доктор Комаровський розкрив головні причини ГРВІ у дітей

Як повідомляв портал Знай.ua,  Комаровський розповів, як сварки батьків впливають на дітей.

Також Знай.ua писав, Комаровський навчив матусь міряти температуру.