Доктор Комаровський часто відповідає на запитання користувачів про коронавірус. Чергове з них стосувалося медичних масок. Людина, що поставила питання, зазначила, що маска вже перетворилася на пропуск в супермаркеті і поцікавився, чи є взагалі сенс у цьому "аксесуарі".

View this post on Instagram

Вопрос:⁣ Средина лета. Жара. А людям надо носить маски. Но сейчас маска превратилась из средства защиты практически в пропуск: предъявил на входе в метро или супермаркет, а потом спрятал. А изменилось ли ваше мнение по поводу ношения масок? Ведь ВОЗ «переобулась» и теперь советует всем в общественных местах быть в масках…⁣ ⠀⁣ Ответ:⁣ Я не имею права выяснять с ВОЗ отношения. Для этого нужно быть, как минимум, президентом США. Поэтому вынужден соглашаться с мнением Всемирной организации здравоохранения.⁣ ⠀⁣ Маски нужны больным, чтобы они не заражали окружающих своими выделениями, чихая и кашляя. Здоровых маски ни от кого и ни от чего не защищают. Это очевидные вещи.⁣ ⠀⁣ Но там, где невозможно социальное дистанцирование или где много людей находятся в невентилируемых небольших помещениях, маски теоретически способны защитить. Но это должна быть правильная маска. Или одноразовая действительно — раз надели и вечером утилизировали, или многоразовая, которую вы регулярно меняете, стираете, проглаживаете.⁣ ⠀⁣ Согласен с вами, что сейчас маска превратилась в пропуск в супермаркет. У каждого в кармане валяется маска. Поэтому в том виде, в каком у нас маски широчайше используются, — это абсолютная профанация, не имеющая никакого отношения к логике и здравому смыслу.⁣ ⠀⁣ И представить себе, что какая-то бабушка на свою пенсию купит себе одноразовые маски и будет их каждый день менять — это смешно.⁣ ⠀⁣ #докторкомаровский #вопросответ #коронавирус #здоровье #маска #эпидемия

A post shared by Доктор Комаровский (@doctor_komarovskiy) on

Комаровський відзначив, що він згоден з думкою ВООЗ щодо необхідності носіння масок. Головним чином вони потрібні для того, щоб хворий людина не заражав оточуючих. При кашлі та чханні виділяються мільйони частинок, що містять віріони. Маска здатна утримувати їх. Однак здоровій людині ні на який захист сподіватися не доводиться. Комаровський підкреслив, що це очевидний факт, що здорових людей маски не захищають ні від коронавируса, ні від інших вірусних хвороб, що передаються повітряно-крапельним шляхом.

Популярні новини зараз

Тарасу Тополі розірвало серце "відступництво" білоруської опозиціонерки Тихановської: "Слабка беззахисна жінка"

Ротару вразила схожістю із сестрою: "Дві світлі повісті"

Фітнес-модель Ана Чері показала улюблену позу в ліжку, міні-топік ледь не порвався

"Зовсім без трусів!", - Потап вилаяв голу Дорофєєву за відверті витівки

Показати ще

За словами Комаровського, маска може бути ефективною тільки в тому випадку, якщо її змінюють по декілька разів на день або хоча б регулярно стирають і пропрасовують. Те, як носять маски в нашій країні, доктор назвав "профанацією", і зазначив, що наївно сподіватися на те, що бабуся зі своєю пенсією буде постійно міняти захисні маски кожні 2 години.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, Комаровський підказав батькам, куди подіти дітей, які верещать і пустують: після цього квесту "заваляться" спати.

Як повідомляв Знай.uа Комаровський попередив про небезпеку гепатиту: як можна заразитися і способи захисту.

Знай.uа писав, дві нові епідемії - виклик для Зеленського? Санітарний лікар попередив українців про незворотнє.