Вчені підтвердили, що собака вдома – це не лише радість, а й велика підтримка для дітей. Дослідження показали, що спілкування з собаками позитивно впливає на фізичний та емоційний розвиток.

Під час гри з улюбленцями діти відчувають менше стресу – рівень кортизолу (гормону стресу) падає, а рівень окситоцину (гормону щастя) підвищується.

Кіт з собакою в домі Фото: вільні джерела
Кіт з собакою в домі Фото: вільні джерела

Цікаво, що такий ефект з’являється не тільки при спілкуванні з власним собакою, а й з терапевтичними тваринами. Собаки теж виграють від спілкування з дітьми – їхній рівень кортизолу знижується, а окситоцину зростає, пише Waltham Petcare Science Institute.

Діти, які мають собак, також мають кращі соціальні навички, вище почуття власної гідності та менше страждають від самотності. Домашні тварини підтримують дітей емоційно, відповідаючи взаємністю, граються, показують прихильність, що допомагає дітям почуватися важливими та потрібними.

Популярні новини зараз
Українських дітей можуть не пустити за кордон: оголосили нові правила На роботу з 65 років: що буде з пенсійним віком Відстрочки втратять свою чинність: що чекає чоловіків з 11 листопада Загинув відомий співак, зірка гурту "One Direction" Ліам Пейн: копи кажуть - випав з вікна
Показати ще

Прогулянки із собакою. Фото Freepik
Прогулянки із собакою. Фото Freepik

За шкалою SCARED-5, лише 12% дітей із собаками виявили високий рівень тривожності, тоді як серед тих, хто не має домашніх тварин, цей показник становив 21%. Особливо помітний ефект спілкування з собаками виявився під час навчального семестру. Діти з собакою демонстрували стабільно низький рівень кортизолу, на відміну від тих, хто займався релаксацією без тварин – у них результат досягався повільніше й був менш тривалим.

Сім'я з дитиною, фото freepik
Сім'я з дитиною, фото freepik

Дослідження також довело, що навіть короткі заняття з собакою мають миттєвий і стійкий ефект, зберігаючи позитивний вплив між сесіями.

Раніше ми повідомляли, народження дитини не стане назаваді, чому українці розлучатимуться швидше?

Ваші діти в небезпеці через інтернет- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, як швидше адаптувати дитину до школи?