Війна залишає глибокий слід на здоров’ї українців. Лікарі прогнозують зростання випадків серцево-судинних хвороб, таких як інфаркти й інсульти, особливо серед молоді, яка переживає щоденний стрес через загрозу життю та втрату близьких.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначає, що допомога психотерапевтів буде необхідна мільйонам, оскільки емоційний стан багатьох людей зараз критичний.

Дитина на тлі зруйнованої багатоповерхівки / фото: Юрій Білак
Дитина на тлі зруйнованої багатоповерхівки / фото: Юрій Білак

Обмежений доступ до медичних послуг під час війни лише ускладнює ситуацію. Зруйновані лікарні та складність транспортування в сільській місцевості створюють бар’єри для своєчасної діагностики й лікування. У багатьох українців зараз немає змоги пройти обстеження, оскільки більшість ресурсів йде на виживання.

Українці навпроти зруйнованого будинку / фото: Ukrainian World Congress
Українці навпроти зруйнованого будинку / фото: Ukrainian World Congress

Популярні новини зараз
Якою буде максимальна пенсія у 2025 році: чи очікувати українцям на підвищення виплат Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Показати ще

Збільшується ризик і від інфекційних захворювань, таких як холера, ботулізм і гепатит, через труднощі з доступом до чистої води, особливо в регіонах з обмеженим водопостачанням. Харчові отруєння також загрожують тим, хто вимушений споживати сумнівну воду та зіпсовані продукти. Водночас детоксикаційні методи допомагають у 90% випадків уникнути серйозних наслідків.

Стрес і невизначеність призводять і до зловживання алкоголем, що може спричинити серйозні проблеми, зокрема цироз печінки. Лікарі зазначають, що доступний міцний алкоголь зараз використовується як спосіб швидко зняти стрес, що негативно позначається на здоров'ї.

Засмучений чоловік
Засмучений чоловік

Для військових особливо гостро постають питання фізичної реабілітації. Постійні навантаження, носіння амуніції й важкого спорядження шкодять опорно-руховому апарату, викликаючи захворювання хребта й суглобів. Бійці також страждають на гострі шлункові захворювання через надмірне вживання енергетичних напоїв і знеболювальних, що руйнують слизову оболонку шлунка.

Військові, ЗСУ / фото: скриншот Youtube
Військові, ЗСУ / фото: скриншот Youtube

Вплив війни позначиться і на зростанні онкологічних захворювань. Рак легенів, зокрема, може стати поширенішим у регіонах, де відбувалися масові руйнування. При руйнуванні будівель у повітря вивільняються небезпечні речовини, серед яких і канцероген азбест, що накопичується в ґрунті та повітрі й негативно впливає на здоров'я місцевих жителів.

Після завершення бойових дій перед Україною стоятиме ще одне випробування – відновлення не лише інфраструктури, а й здоров’я нації.

Раніше ми повідомляли, хто та чому не отримує виплати за зруйноване війною житло?

Чому неправильне вимірювання тиску може загрожувати вашому здоров’ю- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, що може призвести до інфаркту?