Нейробіолог Болдуїн Вей з Університету Огайо провів дослідження за участю 500 студентів. Їм потрібно було надути віртуальну кулю за уявні гроші, ризикуючи втратити все, якщо куля лопне. Про це пише британське видання Sciencealert.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Студенти, які прийняли 1000 мг ацетамінофену, частіше ризикували, ніж ті, хто отримав плацебо. Це показує, що препарат знижує емоційну напругу, пов’язану з ризиком, і впливає на прийняття рішень.
Дослідження перевіряло, як ацетамінофен впливає на сприйняття ризику в екстремальних ситуаціях, як-от стрибки з тарзанки чи парі. Результати були різними: у деяких випадках ризик сприймався нижчим, в інших — ні. Це показує, що вплив препарату індивідуальний і вимагає додаткових досліджень.
Вчені вважають, що ацетамінофен може змінювати сприйняття ризику, оскільки приглушує емоційні реакції. Це також проявляється у зниженні емпатії чи когнітивному притупленні. Препарат впливає не лише на біль, але й на психологічний стан, змінюючи поведінку людини.
Попри нові висновки, ацетамінофен залишається одним з найбезпечніших і найпоширеніших ліків, що підтверджується його визнанням ВООЗ.
Текст має виключно інформаційний характер і не містить медичних порад.
Нагадаємо, ліки стануть доступнішими: МОЗ готує масштабне оновлення програми у 2025 році
Раніше ми писали про те, що небезпечний період наближається: медики розповіли, як захистити себе від цієї хвороби
Крім того, Знай.ua повідомляв, погіршення здоров’я через вітамін D: як уникнути наслідків