Іноді головний біль — це щось більше, ніж просто дискомфорт. Особливо, якщо він починається зі спалахів світла, поколювання в тілі чи раптової плутанини в словах.

Це може бути мігрень з аурою — форма, що має особливі симптоми й вимагає уважності, пише Medical News Today.

Аура зазвичай з'являється за 10–60 хв до болю. У когось це блимаючі вогники, у когось — оніміння чи порушення мовлення. Такі сигнали виникають у чверті людей з мігренню, і найчастіше вражають жінок віком 18–44 років.

Головний біль. Фото: скрін youtube
Головний біль. Фото: скрін youtube

Зорові симптоми аури — найпоширеніші. Це може бути тимчасова сліпота, зигзаги, спалахи світла. Сенсорні ознаки включають поколювання, порушення рівноваги та відчуття, ніби тіло не "своє". Іноді порушується мова, виникає плутанина чи навіть короткочасний параліч.

Популярні новини зараз
Стара проводка - нова напруга: чи витримає побутова техніка перехід на 230 В Дві пенсії одразу: пенсіонерам виплатять у травні гарні бонуси Змусять погасити борг та ще доплатити: комунальники готують удар по неплатниках Спека у 40+ накриє всю країну: українців застерегли від аномальної погоди
Показати ще

Серед типів — класична мігрень з аурою, геміплегічна (із слабкістю в тілі), стовбурова (з втратою координації), ретинальна (з втратою зору на одне око).

Причини аури досі остаточно не з’ясовані. Але до тригерів належать гормональні зміни, яскраве світло, вино, стрес, недосип, пропущені прийоми їжі та продукти з добавками.

Стрес, фото forbes
Стрес, фото forbes

Для зняття болю застосовують ібупрофен, триптани, засоби від нудоти. У важких випадках — антидепресанти, ін’єкції ботулотоксину або магнітна стимуляція мозку.

Допомогти собі вдома можна так - лягти в темряві, прикласти холод, вимкнути світло й спробувати заснути. Щоденник симптомів допоможе знайти власні тригери.

Обов’язково зверніться до лікаря, якщо симптоми з’явились вперше, тривають понад годину або супроводжуються слабкістю чи проблемами з мовою.

Мігрень з аурою — це контрольований стан. Головне — знати, як на нього реагувати, і турбуватись про себе щодня.

Мігрень. Фото: кадр з Youtube
Мігрень. Фото: кадр з Youtube

"Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця."

Раніше ми повідомляли, потужні магнітні бурі у травні: накриватиме сильно у кілька хвиль.

Парфуми, шоколад та стрес: що провокує головний біль та як його зупинити - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, чому головний біль посилюється при яскравому світлі?