Мігрень — це більше, ніж просто головний біль. Вона здатна вибити з колії на цілий день і змусити сховатися від світла й звуків.

Та часто її можна попередити, якщо знати, що саме провокує напад, повідомляє Роман Квасніцький.

Основними тригерами є стрес, порушення сну, голод, деякі продукти, алкоголь, різкі запахи, яскраве світло та навіть зміна погоди. Емоційне виснаження або навпаки — спад напруги після події часто викликають так званий "відновлювальний" біль. Розслабитися допоможуть йога, медитація або прогулянки. Якщо стрес постійний — зверніться до психолога.

Психолог.  Фото: Youtube
Психолог. Фото: Youtube

Проблеми зі сном також можуть стати причиною болю. Недосип або надмірний сон — однаково шкідливі. Лягайте та прокидайтеся в один і той самий час, навіть у вихідні.

Популярні новини зараз
Кому не уникнути візиту до ТЦК: одна помилка може все зірвати Пенсіонерам виплатять винагороду за вік: скільки докинуть до пенсії На пенсійний картці буде по нулях: пенсіонерам дали час до 31 числа, інакше залишаться без копійки Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+
Показати ще

Не менш важливо — регулярно їсти. Перерва в харчуванні, особливо пропущений сніданок, може знизити рівень глюкози й викликати напад. Завжди майте щось під рукою - банан, горіхи, батончик.

Деякі продукти теж провокують біль — шоколад, витримані сири, ковбаси, снеки з глутаматом. Варто спробувати виключати їх по одному, щоб зрозуміти реакцію організму.

Шоколад. Фото: скрін youtube
Шоколад. Фото: скрін youtube

Серед інших тригерів — парфуми, дим, ароматизатори, а також екрани чи миготливе світло. Вдень носіть сонцезахисні окуляри, а на комп’ютері — ввімкніть фільтр синього світла.

Погодні зміни, перельоти чи зміна часових поясів також можуть провокувати біль. У таких випадках допоможе консультація з лікарем.

Найкраще — вести щоденник мігрені. Він допоможе помітити закономірності й уникати повторення.

А головне — не терпіть біль. Зверніться до невролога - існує чимало методів, які допоможуть вам жити без нападів.

"Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця."

Раніше ми повідомляли, чому головний біль посилюється при яскравому світлі?

Чим небезпечні знеболюючі та що станеться, якщо ними зловживати - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, аптечка не знадобиться: 5 способів позбавитися головного болю без таблеток.