Назарбаєв назвав причину девальвації тенге

Економіка
20.08 16:55
792
0

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв розповів про причину девальвації національної валюти.

Як передає "Інтерфакс", 20 серпня глава держави, відпустивши тенге у вільне плавання, вибрав один з трьох варіантів розвитку подій.

За словами Назарбаєва, загалом було три варіанти вибору: щось робити і чекати поліпшення ситуації, плавно послабити курс тенге в межах коридору або ввести вільно плаваючий курс тенге.

"Треба прямо сказати, що це був вимушений захід, іншої альтернативи у нас не було. Ви знаєте, ми планували всі наші програми по-іншому, але криза завжди вносить корективи, до цього ми повинні бути готові, і ми готувалися до цього. Ви це знаєте. Готувалися заздалегідь", - пояснив він.

Читайте також: Раптовий обвал валюти сколихнув Казахстан, закриті обмінники

Перший варіант би привів до скорочення виробництва в країні і втрати робочих місць. Другий варіант виявився занадто витратним, це призвело б до неконкурентноздатності казахстанських підприємств.

20 серпня, курс національної валюти Казахстану - тенге - впав на третину після того, як нацбанк відпустив його у вільне плавання. Загальне ослаблення казахської валюти пов'язане з падінням рубля, зниженням ціни на нафту. Економіка Казахстану, як і російська, дуже сильно залежить від експорту вуглеводнів.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори