Київські забудови - це справжня чума XXI століття. Вони не просто множаться, як гриби після дощу. Іноді виникає відчуття, що ми потрапили в справжній фільм жахів, і в київській землі пустив коріння якийсь гриб-мутант. Адже варто активістам і місцевим жителям домогтися заборони на якесь будівництво, через якийсь час будинок на забороненому місці починає рости знову.

Одним з яскравих прикладів такої безсмертної забудови є ситуація навколо київського парку «Юність». Боротьба проти цієї незаконної грибниці ведеться вже без малого три роки, періодично будівництво забороняють, але дивним чином воно, аки Фенікс, відроджується знову.

Хмари згущуються

Майже кожен киянин знає, як це відбувається. Була собі земля, парк, сквер або просто порожній простір. Потім навколо цього простору чомусь з'являється паркан. Вантажівки починають звозити за паркан будматеріали. Потім з'являються люди в робах, які починають заливати фундамент. А якщо місцеві обурюються, то приходять і інші люди, іноді в масках, які забезпечують силове прикриття.

Популярні новини зараз
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Як сказав би доктор Хаус, подивившись на такі симптоми: «У вас забудова». Борщагівці виявили цю хворобу в 2016 році, коли така собі фірма «Кімет Плюс» розвела в парку бурхливу діяльність.

Виявилося, що ця фірма взяла шматок землі в оренду ще в далекому 2004 році. І довгі роки нічого особливого там не відбувалося. І ось, очевидно роздобувши грошей, які треба було терміново кудись вкласти, забудовник почав діяти.

Муніципальні дива

Ще в квітні 2016 року Київрада ухвалила не продовжувати оренду земельної ділянки та попросила «Кімет Плюс» добровільно його розірвати.

Правда, вже тоді розкрилися таємничі дивні речі. По-перше, як саме в 2004 році шматок зеленої зони взяли і передали в оренду під забудову, не зрозуміло. Тобто зрозуміло, що за гроші, але юридична техніка моменту не ясна до сих пір.

По-друге, юридичною адресою горезвісної «Кімет Плюс» значиться чомусь занедбаний кінотеатр «Кристал» в тому ж парку. Не фірма, а будинок на пагорбі з привидами.

Але після рішення Київради розірвати договір оренди, ситуація на якийсь час затихла. На жаль, ненадовго.

Біда не приходить одна

Хтось може запитати: ну буде на невеликій ділянці великого парку стояти житловий комплекс або інша будівля, що з того? Справа в тому, що будь-який комплекс, хоч житловий, хоч торговий, насправді займає набагато більше місця, ніж здається.

Адже це не тільки сама будівля, це і парковки, виїзди і заїзди для авто, водопровідна та опалювальна система, підстанції та багато іншого. Так що в разі успішного будівництва, парк виявиться в прямому сенсі слова розрубаний на частини.

Будуть гуляти люди, а тут будинок, який треба обходити, а навколо будинку машини паркують, і ось вже і повітря чистим не назвеш. А якщо взяти до уваги, що наші забудовники люблять робити тимчасовий паркан постійним, а територію навколо комплексу - приватною, то місцевим там і зовсім життя не буде.

«У нас тут і так повно інфраструктурних проблем, з дорогами, з розв'язками, з пробками. Будь-яка забудова не тільки зіпсує парк, але додасть інших побутових проблем. Це буде повноцінна катастрофа», - прокоментував ситуацію представник місцевих молодіжних активістів.

Війна триває

На сьогоднішній день відомо, що забудовник оскаржив рішення Київради в судах. Лояльність суддів до фірми «Кімет Плюс» активісти і навіть деякі депутати міськради називають передбачуваною. На суди в нашій країні взагалі мало надії.

Так що, судячи з усього, скоро будівництво в парку «Юність» відновиться. Дров у багаття підкинув і спірний проект реконструкції парку, який багато активістів вважають частиною плану по забудові, який проштовхують на юридичному рівні.

На жаль, таку ситуацію можна назвати майже буденною. Як це часто буває, на визнання будівництва незаконним нічого не закінчує, все тільки починається. Тому варто тримати руку на пульсі. Інакше парк «Юність» місто ризикує втратити.