Агромагнату Абромавічусу пророкують крісло віце-прем'єра

поділитись
Родина колишнього міністра має у розпорядження 35 тис. га землі

Міністр економічного розвитку Айварас Абромавичус зі скандалом подав у відставку - він висунув ряд звинувачень президентській команді. Конкретно - першому заступнику фракції "Блоку Петра Порошенка" Ігорю Кононенко.

Міністр-агромагнат

До 2014 року про Айвараса Абромавичуса в Україні майже ніхто не чув. Його призначення Порошенком на посаду міністра шокувало багатьох. Своє особисте життя Айварас завжди намагався тримати в тіні.

Читайте також: Кононенко: пропоную разом з Абромавічусем пройти детектор брехні

[image=61852 align=left]

Але невеликому колу людей все-таки стали відомі подробиці. Айварас одружений на українці Катерині Рибаченко - разом подружжя вже 10 років і виховують трьох дітей. До призначення в міністерство вони спільно контролювали великий аграрний бізнес в Україні.

Зараз Катерина управляє агрохолдингом "Агро-Регіон", який володіє 35 тисячами гектарів землі в Київській, Чернігівській, Житомирській та Хмельницькій областях.

Компанія займається вирощуванням врожаїв і скотарством.

До 2014 року Абромавичус був членом наглядової ради агрохолдингу, його дружина там з 2012 року - генеральний директор.

Формально, засновником холдингу є кіпрська компанія Clarefield Limited, але ходять чутки, що реальним власником українського холдингу є шведська холдинг East Capital.

East Capital в свою чергу пов'язують ще з однією компанією - Horizon Capital, за якою стоїть Наталія Яресько.

Так що Абромавичус і Яресько - давні ділові партнери.

Абромавичусу пророкують крісло віце-прем'єра

Глава правління Центру прикладних політичних наук "Пента" Володимир Фесенко зазначає, що навряд чи Айварас Абромавичус вирішив повернутися в бізнес.

Якби він прийняв таке рішення - пішов би з посади міністра тихо і без гучних заяв.

"Абромавічус вказав на конкретних людей з оточення президента, але не сказав, що все оточення президента - корупціонери і заважають проводити реформи. Він не перший, хто говорить про складні стосунки з Кононенко. Тут Президенту потрібно взяти до уваги цей момент і, можливо, обмежити активність свого друга і соратника. Варто брати до уваги і той факт, що Абромавічуса призначав сам Президент. Знайшов його в рамках конкурсного відбору Ложкін і Порошенко підтримав цю кандидатуру ", - пояснює Фесенко.

[image=61850]

За його словами, ще до скандалу Юрій Луценко розповідав, що на засіданні фракції спочатку звучала критика на адресу Абромавічуса, і від Коненко теж. Багато депутатів були впевнені, що його потрібно зняти.

Політолог каже, що зараз Президент схильний до того, щоб зам'яти цей конфлікт і залишити Абрамовічуса в уряді - свого часу така ж ситуація була між Шокіним і Сакварелідзе.

Також Фесенко допускає, що в разі змін в уряді, Абромавічус може бути навіть підвищений на посаді.

"У всякому разі - це було б хорошим технологічним ходом", - говорить Фесенко.

Як варіант - Абромавічуса можна було б призначити на посаду Арсенія Яценюка.

"Але більш реальна перспектива - призначити Айвараса віце-прем'єром з реформ", - резюмує Фесенко.

Якщо він не погодиться на пропозицію Президента залишитися в уряді - найвірогідніша перспектива для нього, це примкнути до руху Саакашвілі, який може бути причетним до вчорашнього скандалу.

[image=61851]

Міністерські ігри

За словами Айвараса Абромавічуса, причиною його відставки стала неможливість побороти корупцію на державних підприємствах - серед таких називалися "Нафтогаз України", "Укрхімтрансаміак", "Держзовнішінформ", "Об'єднана гірничо-хімічної компанія", "Енерготяжмаш".

Читайте також: Кабмін – кладовище реформ - Саакашвілі

Діяльність цих підприємств пов'язують з нардепом Ігорем Кононенко і колишнім нардепом Миколою Мартиненком.

Депутат від БПП Сергій Лещенко дав більш конкретну оцінку відставці Абромавичуса.

"Людина, через "продавлювання "якого Абромавічус подав у відставку і призначення якого замміністра економіки лобіював Ігор Кононенко - це Андрій Пасішник. Нинішній заступник голови "Нафтогазу" історично близький до групи "Воля народу", яка з недавніх пір, після вступу туди Леся Довгого, стала рятувати коаліцію голосами. Але замість цього "Воля народу" хотіла відстояти свої інтереси на ринку енергоносіїв. зокрема, в компанії "Укргазвидобування". Відставку Абромавічуса наблизила вимога призначити заступника міністра економіки в статусі неформального "наглядача" такого собі Сергія Пінькаса. До недавніх пір Пінькас працював заступником голови "Укроборонпрому", ключового державного активу в сфері впливу адміністрації президента. Лобістом призначення Пінькаса називають Олександра Турчинова", - заявив нардеп.

Сам Абромавічус після гучної заяви також звинуватив нардепа від БПП Генадія Чикиту в тому, що він лобіює своїх людей на нараді в міністерстві.

"Наприклад, по порошковій металургії, ходить, лобіює своїх людей. Це повна маячня. Заходить мало не на внутрішні наради. Є люди, які насправді частіше ходять в міністерство (куди їх не запрошують), ніж до Верховної Ради. Приходить і сидить. Настійно рекомендує якихось старих людей з міністерства ", - зазначив Абромавічус.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
Абрамовичус, відставка, Кононенко
Вибір редакції, Суспільство
21.03.2018
Демони в текстах, нескінченне дитинство у душі
0
0
18:18 20.03.2018