Банкрутство банку "Михайлівського" неминуче. Банк поступово до цього йшов із 2014 року, вважають економісти.

"Цей банк видавав багато споживчих кредитів під купівлю різноманітної побутової техніки. Як тільки 2014 року в державі почалася серйозна криза, банк зіштовхнувся із проблемами. Тому намагався залучити депозити й отримати зарплатні проекти", - говорить порталу "Знай" аналітик компанії AFS Володимир Марченко.

Сьогодні банк "Михайлівський" ввів обмеження на зняття готівки із карток MasterCard — не більше 1 тис. грн. Існують проблеми із виплатою депозитів фінустановою. Проте НБУ поки не надає статусу "Михайлівському" неплатоспроможного.

"Це питання часу - тиждень або два. Про проблемі фінустанови ще 2014 року свідчила та висока відсоткова ставка за депозитами понад 25 процентів річних. Останні місяці вона також була великою — 26-27 відсотків. Банку бракувало коштів, через те він залучав якомога більше депозитів", - пояснює фахівець.

Читайте також Як навчити дітей цінувати гроші — 6 порад

Популярні новини зараз
"Бісять ТЦК": військовий пояснив, чому воєнкоми перегинають палицю у мобілізації 2 фрази, які можуть наслати на вас пристріт в натовпі: ніколи не відповідайте на ці запитання незнайомців Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Показати ще

"Михайлівський" за останні півроку був одним із найпопулярніших банків на рекламних шпальтах і в телерекламі. Майже скрізь говорили про вигоду від розміщення депозитів у фінустанові.

"Криза 2014 року підтвердила, що найбільше рекламуються саме проблемні банки. Це остання можливість привабити нові депозити. Місяць тому банк став суттєво гальмувати перерахунки із одного рахунку на інший. Тиждень тому — у ЗМІ пішла інформація про ймовірне звільнення керівника фінустанови", - пояснює Володимир Марченко.

За останні два роки в Україні банкрутами стали 72 банки. У деяких із них ліценцію відкликали через суттєве зменшення статутного капіталу, в деяких — через невідповідність документації вимогам НБУ.

"Думаю, це спланована акція керівництва Нацбанку. Вони через недотримання формальних вимог вирішили збанкрутувати велику кількість фінустанов, щоб потім через підставні компанії їх викупити", - пояснює Олександр Охріменко.

На його думку, потрібно провести незалежне розслідування в Національному банку.

Нагадаємо, за останні два роки довіра до банківської системи України впала у два рази. Протягом 2014-2015 років був один із найбільших відтоків капіталу із фінустанов.