Ремонт багатоквартирних будинків тепер не обов'язок міста та держави. Мешканці повинні самі проводити ремонт. І не важливо йдеться про побілку стелі в коридорах чи ремонт ліфта на кількасот тисяч гривень. Такі нововведення передбачає закон "Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Цей закон передбачає те, що замість ЖЕКів тепер мають бути ОСББ. І капітальний ремонт під'їздів за рахунок попереднього балансоутримувача виключений із норми. Так само, як і дотації із державного бюджету на підтримання нормального стану житлових будинків", - пояснює порталу "Знай" Олег Вербицький, активіст столичного житломасиву Біличі.
За його словами, такі зміни можуть призвести до того, що аварійними стануть більшість під'їздів великих міст. Ліфти не працюватимуть у кожному 10 будинку.
"Закон передбачає, що мешканці під'їзду повинні самі контролювати свою власність і вирішувати, хто її буде обслуговувати — ОСББ, приватні фірми чи вони самі. Якщо вони не обирають між першим і другим, то тягар всіх витрат падає на них. Така модель вдала для невеликих будинках у районних центрах, де всі довго мають квартири й знають одне одного. У мегаполісах це система лише призведе до комунальної катастрофи. Вже через рік будинки перетворяться на аварійні, можуть бути випадкових смерті мешканців — гинутимуть від обвалу штукатурки та зривання ліфтів у шахту. Такі випадки вже були у Києві. У кожному столичному будинку щонайменше 10 відсотків квартир орендують, люди належать до різних фінансових прошарків, не знають одне одного. Тому у більшості випадків не співпрацюватимуть між собою — і тип обслуговування не оберуть, і на ремонт не будуть скидатися грошима", - пояснює він.
Нагадаємо, із 1 липня всі будинки українських міст перестають обслуговувати ЖЕКи.