Із жовтня ціна пального тримається приблизно на одному рівні. Найпопулярніший бензин А-95 продають від 18,7 до 21 грн. Оскільки 83% пального на наш ринок завозять із-за кордону, то на його вартість впливає курс валюти — мало не щомісяця ціна коливається на 10-30 копійок.

"Наш ринок продажу бензину рятує те, що вартість нафти не піднімається вище 35 доларів. На ціну зараз впливає здебільшого курс американської валюти", - пояснює "Знай" Олександр Сіренко, директор консалтингової компанії "Юпеко".

Читайте також Ціна на паливо зросте - експерт

За його словами, роздрібна ціна пального на заправках могла б бути меншою, якби державний акциз був прив'язаний не до іноземної валюти, а до гривні.

"Це дало б змогу знизити вартість пального на 2-3 гривні. Однак влада відстоює свою позицію — нараховує акциз у євро, бо так можна краще наповнювати державний бюджет. Мережі автозаправних станцій також не знижують свого прибутку від кожного проданого літра. Як вони кажуть, закладають девальваційні ризики. Хоча, на мою думку, дохід деяких мереж зараз завеликий — понад 2,3 грн. Для них достатньо було б 1,5-1,9 грн. Влада чомусь не може вдаватися до жорсткого контролю за цінами. Хоча це дуже важливо. Вартість пального закладена у всіх товарах і послугах. Дорожчає бензин — дорожчають і харчі", - пояснює фахівець

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Показати ще

"Знай" пропонує поглянути, з чого складається вартість 1 літра бензину А-95.