В Україні йде боротьба не за те, як ліквідувати "бурштинову мафію", а як очолити її. Про це народний депутат України, голова Комітету з питань екологічної політики Микола Томенко сказав під час зустрічі в Національному університеті водного господарства та природокористування в Рівненській області, де виступав з відкритою лекцією. Про це повідомляє Обозреватель.

"Якщо розкласти по напрямках різні сфери екологічної діяльності, то нинішня влада істотно не відрізняється від попередньої: вона більше переймається тим, як використовувати українські надра, природні ресурси або грошові потоки в інтересах тих чи інших політичних груп", - зазначив Томенко.

Читайте також: Бурштинові війни на рівненщині тривають

Класичний приклад, за його словами, - з легалізацією і введенням цивілізованих правил з видобутку і реалізації бурштину.

Він підкреслив, що "ніхто не зацікавлений в тому, щоб приймати цей закон, що визначає єдині правила гри для всіх: для старателів, місцевої влади, уряду, бізнесу тощо".

Популярні новини зараз
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Показати ще

"Ключова дискусія, яка ведеться сьогодні і в Адміністрації президента, і в оточенні прем'єр-міністра - не про те, як ліквідувати бурштинову мафію, а про те, хто її очолить. Саме цим пояснюються постійні аргументи, чому цей закон не треба голосувати", - пояснив Томенко.

Він переконаний, що поки не буде прийнятий цей закон і нормативні акти, які визначать статус старателів, поки не приймуть положення про бурштинової біржі, поки не розпишуть положення про зрозумілою процедурою видобутку і продажу за кордон цього українського національного багатства, до тих пір корупційна, тіньова складова в цій справі буде домінувати.