Мінфін очікує цього року $10 млрд надходжень. Про це сьогодні повідомила міністр фінансів Наталія Яресько. За її словами, ці гроші підуть на бюджетні й інвестиційні потреби.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМінфін очікує приблизно $6 млрд від МВФ, $1 млрд — від США та $1,3 млрд — від Японії. Крім цього, в міністерстві переконані, що ЄС надасть 170 млн євро у вигляді грантів.
"Те, що наше міністерство очікує цих грошей, ще не означає, що їх виділять. В нашому випадку важливі саме цільові інвестиції в різні галузі промисловості із зарубіжним контролем витрат цих коштів. Тоді від них буде більше толку. Якщо ж цільової спрямованості не буде, контролю — теж, то є ймовірність, що розтратять", - каже "Знай" Дмитро Боярчук, аналітик консалтингової компанії "Кейс-Україна".
Читайте також Форум у Давосі та його наслідки для України - експерт
В Українському аналітичному центрі вважають, що інвестиції з ЄС не можна сприймати однозначно.
"Не факт, що це справді гроші європейців. Це можуть бути кошти наших олігархів, за які вони утримують тут свої підприємства. Оскільки олігархи тримають гроші в офшорних зонах — в Австрії, на Кіпрі та в інших країнах, де капітал не дуже оподатковують, то Мінфін вважає це інвестиціями. Наприклад, минулого року із всіх інвестицій Західної Європи було 28 відсотків із Голландії, де наші бізнесмени тримають кошти, а також 11 — із офшору наших олігархів Кіпру", - говорить "Знай" Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.
На його думку, Україні потрібні аукціони й розвинений ринок цінних паперів.
"Тоді справжні іноземні інвестори зможуть вкладати кошти в землю, наші аграрні технології, розбудовуватимуть за свій кошт інфраструктуру", - пояснює аналітик.
Нагадаємо, що у січні президент Петро Порошенко говорив, що Міжнародний валютний фонд перерахує в Україну наступний транш у середині лютого.