Одному з найстаріших і найпрестижніших міжнародних конкурсів краси сучасності "Міс Світу" виповнилося 65 років. За всю свою історію, конкурс пройшов шлях від рекламного івенту танцювальної зали з 30 учасницями, до одного з найбільш видовищних подій світу. "Свято краси" не лише хвалили, були й падіння – політичні скандали, інтриги, примусова заміна переможниць, звинувачення у вульгарності та непристойності.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПерші кроки
15 квітня 1951 року розпочався перший показ конкурсу "Міс Світу", в якому взяли участь 30 конкурсанток. Кажуть, що світом правлять гроші, і міжнародний конкурс краси планувався як комерційний рекламний захід. Еріка Морлі, рекламного агента танцювальної зали "Мекка" попросили вигадати щось видовищне та оригінальне, аби прорекламувати заклад. Відбутися це повинно було на великому "Фестивалі Британії".
Великий британський фестиваль проходив на хвилі післявоєнного гуманізму та тривав по всій країні ціле літо. Уряд Британії організував його, аби дати народу відчути відновлення й прогрес після війни, закликати всіх до внеску в розбудову міст королівства, адже велика частина Лондона все ще лежала в руїнах. В цьому контексті, конкурс краси прийшовся дуже доречно. Морлі запропонував організувати всесвітній конкурс краси, який проходив би під егідою фестивалю. За умовами конкурсу учасниці повинні були дефілювати на сцені в сміливих бікіні, які тоді тільки входили в моду.
Першою "Міс Світу" стала білява красуня, шведка Кікі Хааконсон. Вона отримала премію в розмірі тисячі фунтів і одразу з'явилася на сторінках всіх таблоїдних видань. Таким чином й була винайдена перша формула проведення конкурсів краси "Міс Світу". Ерік Морлі з дружиною одразу реєструють фірму та розпочинають щорічно проводити міжнародний конкурс краси в Великобританії. Морлі очолював оргкомітет конкурсу аж до самої смерті в 2000 році, зараз же цей обов'язок перейшов до його дружини Джулії.
Півстоліття скандалів
Тихе й безбідне свято тривало аж 19 років, перелом у ставленні до конкурсів настав в 1970 році. Під час проведення конкурсу в найбільшому лондонському концертному залі "Royal Albert Hall", феміністки закидали журі і конкурсанток пакетами з борошном. Дісталося й знаменитому американському коміку Бобу Хоупу, який був членом журі, в нього полетіла "чорнильна бомба". З того часу, феміністки "супроводжували" конкурс бурхливими демонстраціями.
Через чотири місяці після проведення конкурсу в 1973 році, переможницю Марьорі Уоллес позбавили звання. Її звинуватили в тому, що вона зустрічалася з дуже багатьма відомими чоловіками. Коханцями дівчини були - футболіст Джордж Бест і співак Том Джонс. За словами організаторів "перша переможниця конкурсу з США не відповідає репутації Міс Світу".
Читайте також: Вагітна індійська модель зруйнувала стереотипи (фото)
Напередодні "Міс Світу" в 2002 році, який мав пройти в Нігерії, розпочалася справжня кривава трагедія. Журналістка Ісіома Деніел в своїй статті для газети Thursday написала, що "якби пророк Магомет побував на конкурсі краси, то міг би одружитися на одній з конкурсанток". Статтю миттєво охрестили зухвалої образою пророка Магомета, а дівчину заочно приговорили до страти. Незважаючи на вибачення газети, скривджені мусульманські екстремісти Нігерії підпалили їх офіс. У зіткненнях загинули більше двохсот чоловік. У місті Кадуна спалили близько 20-ти християнських храмів, 8 мечетей, житлових будинків, і кілька готелів.
У 2010 році "Міс Світу" заплямувались в політичному скандалі. За чутками, організатори тиснули на журі, щоб не допустити перемогу головну фаворитку - представницю Норвегії. Норвезька красуня тут ні до чого, оргкомітет виступили проти рішення Норвегії присудити Нобелівську премію миру китайському правозахиснику і дисиденту Лю Сяобо.
В 2013 році в Індонезії учасниця з Узбекистану стала приводом для чергового скандалу. Виявилось, що Рахіма Ганиєва - самозванка. За повідомленнями видань з посиланням на міністерство культури і спорту Узбекистану, в цій країні взагалі подібного конкурсу краси ніколи не проводилося.
Вже не той, що був
Вважається, що в Україні найгарніші дівчата. Проте, жодного разу українки не посідали призових місць в конкурсі "Міс Світ". Натомість, дівчата з Венесуели перемагали аж 6 разів, з Індії та Британії трохи менше – по 5 перемог.
Не зважаючи на те, що цікавість та чисельність аудиторії конкурсу потроху згасає, конкурс залишається найбільш видовищною подією світу. Фінал транслюється в прямому ефірі більш ніж на 70 країн світу, а загальна аудиторія складає 2 млрд. чоловік.
Сьогодні вже сміливо можна сказати, що конкурс "вже не той, що був". Ерік Морлі створював "Міс Світу", як конкурс дівчат в бікіні. А починаючи з 2015 року організатори вирішили відмовитися від огляду купальних костюмів, повністю зосередившись на особистісних якостях учасниць.